سه نفر به اتهام آتش زدن مراتع ایلام دستگیر شدند

مديرکل حفاظت محيط زيست استان ايلام گفت: سه تن به اتهام دست داشتن در آتش سوزي اخير مراتع و عرصه هاي جنگلي اين استان مرزي غرب کشور دستگير و به مراجع قضايي استان تحويل داده شده اند.
 
به گزارش ايرنا، "قاسم ديانت طلب" روز دوشنبه در جلسه مديريت بحران آتش سوزيهاي اخير منطقه حفاظت شده مانشت و قلارنگ شهرستان شيروان چرداول افزود: اعلام علل و عوامل آتش سوزيهاي اخير نياز به بررسي بيشتر دارد، اما به نظر مي رسد بي احتياطي افراد يادشده علت اصلي آتش سوزي بوده است. 
وي خاطرنشان کرد که با تلاش مامورين گارد اجرايي و کارکنان حفاظت محيط زيست، تيم امدادي جمعيت هلال احمر، مامورين منابع طبيعي و نيروهاي مردمي آتش سوزي اخير در منطقه شيروان چرداول مهار شده است. 
به گفته ديانت طلب، بارندگيهاي مناسب در ماههاي گذشته و افزايش پوشش گياهي منطقه و رويشگاهها سبب شده است تا جنگلها و مراتع استان ايلام در ماههاي گرم امسال بيشتر در معرض آتش سوزي قرار داشته باشد. 
وي افزود: آتش سوزي در منابع ملي از جمله عوامل تخريب محيط زيست و منابع طبيعي است که اداره کل حفاظت محيط زيست اقداماتي چون اطلاع رساني، تشکيل اکيپ ديده باني و تجهيز اکيپهاي اطفاي حريق براي جلوگيري از عواقب آتش سوزي در عرصه هاي طبيعي انجام داده است. 
وي از همه علاقمندان و دوستداران محيط زيست خواست در صورت مشاهده هرگونه آتش سوزي در جنگلها ، مراتع و اراضي کشاورزي با شماره تلفنهاي 3332286 و 3331804 تماس بگيرند. 
اوايل هفته جاري حدود 300 هکتار از جنگلها و مراتع بخش شيروان از توابع شهرستان شيروان چرداول استان ايلام در جريان يک آتش سوزي وسيع طعمه حريق شد. 
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 15ماه و -12روز