اجرای ‌جشن‌های ولایت علوی در ایلام

 امام جمعه ايلام بر اجرای باشكوه مراسم جشن عيد غدير در سطح اين استان تأكيد كرد و گفت: با توجه به اینکه غدير يكی از مهم‌ترين اعياد اسلامی است در برگزاری باشكوه‌ مراسم بزرگ جشن ولايت علوی در سطح جامعه به‌ويژه بقاع متبركه تلاش شود.
به گزارش خبرگزاری بين‌المللی(ايكنا) شعبه ايلام، حجت‌الاسلام و المسلمين محمدنقی لطفی، نماينده ولی فقيه در استان و امام جمعه ايلام يكشنبه، 21 مهرماه در نشست هماهنگی ستاد استانی جشن «ولايت علوی، اكمال دين نبوی» در این استان، اظهار كرد: حضور مردم در بقاع متبركه و امامزادگان به ويژه در زمان اعياد، نشان از همبستگی و وحدت مردم حول محور امامزادگان(ع) است.
وی‌ گفت: با توجه به اينكه غدير يكی از مهم‌ترين اعياد اسلامی است و در فرق مختلف به آن اشاره شده بايد در برگزار كردن هرچه باشكوه‌تر مراسم بزرگ جشن ولايت علوی در سطح جامعه به‌ويژه بقاع متبركه تلاش شود.
حجت‌الاسلام لطفی خدمت به امامزادگان و فرزندان اهل بيت و ائمه اطهار(ع) را يك توفيق مضاعف دانست و افزود: هيئت امنا و خدام امامزادگان بايد از حضور مردم به‌ويژه در ايام اعياد اسلامی استفاده كرده و با ديده احترام، مردم را با معارف اهل بيت(ع) و زندگی اين امام زادگان(ع) آشنا كنند.
امام جمعه ايلام‌ بيان كرد: عيد غدير خم يكی از اعياد بزرگ مسلمانان بوده و ضرورت دارد جايگاه و شخصيت حضرت علی(ع) و سيره عملی آن حضرت برای اقشار مختلف مردم به‌خصوص نوجوانان و جوانان تبيين شود.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 19ماه و 11روز