کارگردان «شنل قرمزی»:ر استان از فقر نویسندگی رنج می‌برد

کارگردان «شنل قرمزی» گفت: فقر نویسندگی تئاتر استان را راکد کرده است .

«افسانه محمدی» در حاشیه‌ی مراسم اختتامیه‌ی بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استان ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه ایلام، اظهار کرد: معمولاً حضور خانم‌های علاقمند به تئاتر با واکنش خانواده‌ها روبرو می‌شود اما با فرهنگ‌سازی‌های صورت گرفته فضای مناسب برای حضور بانوان و علاقمندان فراهم شده و امیدوارم این روند ادامه پیدا کند.

کارگردان "شنل قرمزی" گفت: کمبود بازیگر موجب رکود تئاتر در استان شده و کمبود فضای تمرین، فقدان بودجه و نبود ردیف مالی برای گروه‌های تئاتر است. محمدی ادامه داد:بیشتر از فقر بازیگر که همگی از آن حرف می‌زنند آنچه تئاتر استان را راکد کرده است فقر نویسندگی است و ما نیازمند کارگردان و نویسنده قوی در این عرصه هستیم.

 وی تصریح کرد: دیگر دوره نوگرایی است و در زمان داوری کارهای اجرایی با متن چاپی و قدیمی مورد قبول قرار نمی‌گیرد پس باید گفت ضعف اساسی هنر تئاتر نبود کارگردان و نویسنده مولف است.

 محمدی تاکید کرد: تا زمانی‌که استان نویسنده نداشته باشد هر چه کارگردان تلاش کند و هر چه بازیگر احساسات و عواطف را بکار گیرد نمی‌شود آنطور که باید و شاید کار زیبایی خلق کرد.

 این نویسنده و کارگردان تئاتر در مورد زندگی هنری خود گفت:از سال 82 وارد عرصه بازیگری شدم البته بیشتر از تلویزیون به بازی تئاتر و نمایش روی صحنه گرایش دارم و چند وقت اخیر هم به سمت کار نویسندگی و کارگردانی رفته‌ام.

 وی به کسب مقام در جشنواره‌های مختلف استانی، منطقه‌ای و کشوری در حیطه تئاتر اشاره کرد و در خصوص جشنواره هر ساله دانش‌آموزی گفت: هر ساله مدارس در کنار گروه تئاتر دانش‌آموزان یک مربی فنی جهت آموزش و تمرین انتخاب می‌کند البته آموزش و پرورش برای انتخاب کارگردان به سابقه کاری توجه می‌کند و در حال حاضر چندمین سال کاری بنده در جمع دانش‌آموزان است که امسال گروه دانش‌آموزی ایلام برگزیده سی و یکمین جشنواره دانش‌آموزی سراسر کشور شد

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 8روز