/اختتامیه‌ی بیست‌وهفتمین جشنواره تئاتر استان/مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی:محتوا و متن‌های انتخابی ضعیف بود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ضمن قدردانی از حضور گروه‌های تئاتر محتوا و متن‌های انتخابی را ضعیف ارزیابی کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه ایلام، علی گهرسودی در مراسم اختتامیه‌ی بیست و هفتمین جشنواره‌ی تئاتر استان  ایلام قدردانی از گروه‌های نمایشی ایلام، ایوان، آبدانان، ملکشاهی و دهلران اظهار کرد: به اجرا گذاشتن آثار ارزشمند با کمی امکانات و دست خالی و هزینه‌های شخصی خود شایسته سپاسگزاری است.

وی ادامه داد:هر چند رگ‌هایی از محتوا در بعضی از این نمایش‌ها مشاهده می‌شود و این حد قابلیت‌ها نشان دهنده بضاعت استان است اما تئاتر استان از کیفیت و بار محتوایی هنر در حال دور شدن است و این یعنی اینکه استان به لحاظ محتوایی و متن های انتخابی ضعیف عمل کرده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در خصوص اجرای عمومی نمایش آثار تصریح کرد: اگر مردم را از صحنه تئاتر حذف کنیم دیگر هیچی برای گفتن نداریم چرا که حضور مردم ارزشمند است در غیر این‌صورت آثار دیگر ارزش ندارند پس بخاطر قدردانی از صبوری و عدم بهانه‌گیری تئاتریان از کمبود امکانات به دنبال فراهم نمودن شرایط اجرای عمومی اصلی و جنبی آثار در استان و شهرستان‌ها خواهیم بود.

گهرسودی ادامه داد: هنرمندان تئاتر در استان و شهرستان‌ها با کمبود امکانات، فقدان مکان تمرین و و نبود کمک مالی روبرو هستند اما با وجود همه این نداری‌ها چنین کارهای قوی را ارائه می‌دهند. آثاری که در مقابل آثار ارائه شده استان‌های همجوار با وجود امکانات لازم نشان از ظرفیت و پتانسیل و کیفیت بالای هنرمندان تئاتر ایلام دارد.

وی از بازیگران که کمی امکانات را بهانه نکرده و با عشق و علاقه تمرینات را انجام داده و با این شور بالا در جشنواره حضور پیدا کردند تشکر کرد و گفت: شرایط لازم را برای نمایش شهرستان گروه‌ها فراهم خواهیم کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام از هنرمندان و کارگردانان خواست تامتن‌ها و شیوه‌های اتخاذ شده جهت اجرا را کارشناسانه‌تر و مردم پسندتر کنند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 5روز