جوابیه شرکت آب و فاضلاب استان ایلام به گزارش و یادداشت ایسنا؛

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه ایلام،درپی انتشار گزارشی با عنوان «قطعی آب محله‌جانبازان» و یادداشتی در همین زمینه با موضوع«آب و فاضلاب و تفویض وظایف خود به شهروندان» مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام جوابیه‌ای صادر کرد.

جوابیه‌ی «محمدتقی رشیدی» به این شرح است:

شرکت آب و فاضلاب استان ایلام در راستای وظایف خطیری که به عهده دارد مصمم است که تحت هیچ شرایطی مشکل قطع آب در هیچ یک از شهرهای استان بوجود نیاید،اما در پاره‌ای موارد بدلیل شکستگی و تعمیرات و قطعی برق و ... ممکن است قطعی بوجود بیاید که این موضوع قابل توجیه است و مردم عزیزمان بخوبی مسائل را درک می‌کنند و همچنین زمانی‌که قطعقطعی آب بوجود بیاید بلافاصله از طریق صدا و سیما اطلاع‌رسانی می‌گردد.

بنابر این قطع آب در شبانه‌روز 13 ساعت! توجیهی نداشته و این موضوع بشدت تکذیب می‌گردد.لازم به ذکر است در ماه مبارک رمضان بدلیل گرمای زیاد و افت شدید منابع آبی و جود کولرهای آبی، مناطقی از شهر با افت فشار و کمبود مقطعی مواجه بودندکه مشکل آنان مرتفع گردید و محله جانبازان که در منطقه مرتفع قرار دارد در مواقعی به دلیل مصرف بی‌رویه و یا غیر استاندارد بودن شبکه‌ی داخلی منازل با کمبود فشار مواجه می‌شوند.

و اما در قسمتی از نوشته آورده‌اید که شرکت آب و فاضلاب وظیفه دارد تانکر برای ساختمان‌های مردم نصب کند، این موضوع در هیچ جای قانون نیامده و شرکت تنها تا طبقه اول می‌تواند تامین آب بنماید و برای سایر طبقات باید تانکر ذخیره نصب گردد و بوسیله پمپ تامین آب شوند.

همچنین آب اکثر فضاهای سبز با هماهنگی شهرداری قطع شده‌اند و تنها عامل آب استفاده بی‌رویه مردم از آب است و در حال حاضر نیز حدود 800 لیتر آب در ثانیه آب وارد شهر می‌شود که قاعدتا بایستی نیاز  جمعیت فعلی شهر ایلام را برآورده سازد.و برای جلوگیری از کمبود آب شهروندان باید صرفه‌جویی در مصرف آب را در اولویت قرار دهند.

لازم به توضیح است طرح آبرسانی بلند مدت از سد ایلام با افزایش 200 لیتر در ثانیه در دست اجراست که در صورت تامین اعتبار مورد نیاز مشکل کمبود آب شهر ایلام مرتفع خواهد شد.

در پایان هر زمانی که خبرنگار محترم ایسنا با روابط عمومی تماس گرفته محترمانه پاسخ لازم داده شده است و ادعای عدم پاسخگویی توسط مدیران شرکت کم‌لطفی است. 

نظرات ارسال نظر
  • ناشناسدر تاریخ ۳ مهر ۱۳۹۲

    جهت اطلاع آقای رشیدی طبق نشریه 117-3 شرکتهای آب و فاضلاب شهری موظف به تأمین فشار تا 4 اتمسفر یا چهار طبقه می باشد

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 5روز