مستند فرزند کبیر کوه در سیمای مرکز ایلام رونمایی شد

مدیر کل صدا و سیمای مرکز ایلام از تولید مستندی ۳۲ دقیقه‌ای با رویکرد معرفی شهید داریوش رضایی‌نژاد درشبکه استانی سیمای ایلام خبر داد.
علی رامک در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ایلام اظهار کرد: با توجه به رویکردصدا وسیما در تولیدبرنامه‌هایی برای معرفی شهیدان گرانقدر به‌ویژه شهیدان نخبه علمی که در گذشته انجام گرفته است این مرکز اقدام به تولید مستندی با عنوان فرزند کبیر کوه با گذری به زندگی نامه شهیدداریوش رضایی‌نژاد کرده است.
وی افزود: فرزند کبیر کوه داستان زندگی شهید داریوش رضایی‌نژاد از دانشمندان هسته‌ای کشور است که بدست عوامل استکبار در مرداد ماه سال 90 در مقابل دیدگان همسر و دختر خردسالش ترور شد.
مدیر کل صداو سیمای ایلام تصریح کرد: وی یکی از افراد گمنام و درعین حال با تخصص بالا در زمینه فعالیت‌های هسته‌ای و استراتژیک بودکه خبر شهادت او یک شوک بزرگ خبری و سیاسی بوجود آورد.
وی گفت: در این مستند با توجه به حساسیت‌ها و شرایط خاص کشور در مقطع ترور شهید رضایی‌نژاد مستند‌های ساخته شده قبلی امکان پرداختن به ابعاد مختلف زندگی ایشان را نداشتند.
رامک درباره مدت زمان پژوهش و تولید این مستند اظهار کرد: این مستند در مدت یک سال توسط محمد رضا فریادی تهیه و تولید گردیده است.
وی درباره ویژگی‌های تولید این مستند با توجه به ناگفته‌های آن افزود: در مستند حال حاضر که با عنوان فرزند کبیرکوه تولیدو آماده پخش شده است زندگی نامه و ابعاد مختلف زندگی شهید از تولد تا شهادت مورد بررسی قرار گرفته هرچند که ناگفته‌های زندگی و فعالیت‌های علمی شهید فراوان است.
مدیر کل صداو سیمای ایلام تصریح کرد: این مستند با استفاده از صدا و فیلم‌های گردآوری شده از خانواده شهید و منابع مختلف آرشیوی و نیز مصاحبه با افراد مرتبط و بازسازی بخش‌هایی از زندگی شهید تهیه و تولید شده است.
نظرات ارسال نظر
  • مهرانگیزدر تاریخ ۱۱ مهر ۱۳۹۲

    چند ماهه خبر ساخت این مستند رو شنیدم ولی هنوز نتونستم اونو ببینم. آیا از تلویزیون پخش میشه؟

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 17سال و 20ماه و -11روز