ایلام نیازمد افزایش پروازهای فرودگاهی است

ایلام نیازمد افزایش پروازهای فرودگاهی بوده که باید در نخستین فرصت اجرایی و محقق شود.
هیچگاه مردم استان ایلام سفر مقام معظم رهبری و برکات سفر معظم له را فراموش نمی‌کنند.
ایجاد فرودگاه شهدای ایلام یکی از هزاران برکات سفر معظم له به استان ایلام بود که با دستور صریح معظم له کار عملیات اجرایی آن آغاز شد.
از سال 79 تاکنون این فرودگاه روند توسعه‌ای خود را در پیش گرفته به نحوی که اکنون روزانه دو پرواز در این فرودگاه به ظرفیت 200 نفر انجام می‌شود اما این میزان سفر هوایی جوابگوی نیازهای مردم این دیار نیست.
وجود صنایع در حال ساخت از جمله مجتمع پتروشیمی، پالایشگاه گاز، میادن نفتی در مهران و از همه مهم‌تر سفر زائران عتبات عالیات سبب شده که تنها بخش ناچیزی از این سفرهای هوایی به مردم خود استان تعلق گیرد.
این درحالی است که با افزایش پروازهای در فرودگاه شهدای ایلام امکان توسعه فعالیت‌ها در استان و همچنن زمینه تردد بیشتر زائران عتبات عالیات را فراهم کرده و از همه مهم‌تر زمینه جذب سرمایه‌گذاران در حوزه سفرهای هوایی را فراهم می‌کند.
مدیر فرودگاه شهدای ایلام نیز پیشتر گفته بود: نخستین هواپیمای ایرباس 320 با ظرفیت جابه جایی 180 مسافر در هر پرواز در فرودگاه ایلام به زمین نشسته است. 
 مجتبی بیاتی اظهار داشت: تا پیش از این به غیر از هواپیمای ویژه رئیس جمهور تنها هواپیماهای فوکر 100 در فرودگاه شهدای ایلام فراز و فرود می‌کردند.
وی ادامه داد: این رویداد نشانگر ظرفیت و توانمندی نشست و برخاست فرودگاه شهدای ایلام بوده که جای تقدیر دارد.
این مسئول اضافه کرد: سرمایه‌گذاران و شرکت‌های خصوصی می‌توانند در این مسیر هوایی در استان ایلام سرمایه‌گذاری کنند.
وی افزود: در حال حاضر تنها هواپیماهای فوکر 100 با 100 نفر ظرفیت در فرودگاه شهدای ایلام فراز و فرود دارند که جوابگوی نیازهای سفرهای هوایی مردم استان ایلام نیست.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 17ماه و 12روز