یک‌شنبه 24 آذر 1398

/رسانه‌های دیگر/یک بام و دو هوای صداوسیمای مرکز ایلام

پژوهشگر ایلامی گفت:صداو سیمای مرکز ایلام  در برخی برنامه‌ها یک بام و دوهوا دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه ایلام، «ظاهر سارایی» شاعر و پژوهشگر ایلامی در وبلاگ اختصاصی‌اش «ئیلام ئاسو» در مطلبی با عنوان «یک باو و دو هوای صدا و سیمای مرکز ایلام » آورده است: در 1392.05.30يكي از دوستان، پيامكي فرستاد كه قرار است امشب رأس ساعت يازده، برنامه‌ي ويژه‌اي از سيماي مركز ايلام پخش شود.

دقايقي مانده بود و ما مشتاقانه چشممان به صداوسيماي ايلام بود تا برنامه‌ي معهود را ببينيم.

برنامه با هنرمندي مجريان و گروه‌ موسيقي «سيروان» و تني چند از هنرمندان ديگر آغاز شد، همه‌چيز حاكي از آن بود كه قرار است برنامه‌ي شاد و مفرحي را تماشا كنيم.

گروه «ئه‌لپه‌رگه»ي سيروان با لباس‌هاي متحد‌الشكل كردي ايلامي، آماده‌ي اجراي برنامه شد اما با كمال شگفتي مشاهده شد كه به جاي تصوير هنرنمايي اين هنرمندان تصاويري از آب و آبشار و كوه و جنگل پخش مي‌‌شود.

به ذهنم خطور كرد كه ممكن است اين برنامه از شبكه‌هاي ديگري هم پخش شود.

شبكه «شما» همزمان اين برنامه‌ را براي ساير هموطنانمان به صورت اصلي پخش مي‌كرد و گروه در حال هنرنمايي و زيبايي‌آفريني بودند.

به قول عامه، دود از كله‌ي من و مطمئناً كله‌هاي بسياري بلند شد كه جل‌الخالق مراد از اين يك بام و دو هوايي چيست؟!

برنامه‌اي كه در سطح ملي آنچنان مورد استقبال مي‌گيرد، بخش‌هايي از آن از سيماي ايلام سانسور مي‌شود و همان برنامه در سطح ملي بدون سانسور و به صورتي كه بايد، پخش مي‌شد، ارائه مي‌شود.

دقيقاً نمي‌دانم كساني كه اين جفا را در حق مخاطبان ايلامي روا داشتند، انگيزه‌شان چه بود و چه پاسخي براي اين كار خود دارند.

اميد است توضيحي كه خواهند داد، عذرخواه اين آبروريزي باشد.

نظرات ارسال نظر
 • محمددر تاریخ ۱۹ شهريور ۱۳۹۲

  باسلام معمولاً صدا و سیما ایلام پلی است برای صعود مدیرانٰٰ؛ مدیرانی که کارکشته و کاربلد میشوند و مراحل ترقی را طی می نمایند به چه قیمتی؟ به قیمت محروم کردن مردم از حق و حقوق خودشان؛ خودنمایی برای مدیران بالادستی و... متاسفانه برخوردهای سلیقه ای در ایلام و صدا و سیمای ایلام بیداد میکند. صدا و سیمایی که برنامه های تکراری پخش میکند و ادعای پخش 24 ساعته را دارد برنامه های شبکه شما را بازپخش میکند؛ فیلم سطحی و قدیمی را پخش میکند و ... زیدی به زن فاحشه گفتا پستی؛هر لحظه به دام دگری پا بستی زن گفت هر آنچه گفتی هستم؛اما تو هر آنچه مینمایی هستی ؟؟

  پاسخ به این نظر
 • عیلامدر تاریخ ۱۹ شهريور ۱۳۹۲

  همین که بز و گوسفند نشان نداده است خدا را شکر کنید!!

  پاسخ به این نظر
 • رهادر تاریخ ۲۰ شهريور ۱۳۹۲

  دمتون گرم دقيقا دود از كله منه بيچاره هم بلند شد؟ همش فكر ميكردم گروه دارن آماده ميشن . واقعا كارش ن بينهايت مزخرف بود من كه نميبخشمشون

  پاسخ به این نظر
 • رهادر تاریخ ۲۰ شهريور ۱۳۹۲

  بعد وقتي ما خواننده فوق العاده اي مثل اقاي شوهاني داريم چرا خواننده هايي رو مياريم كه خود ما كه كرديم دوست نداريم صداشو بشنويم . آهنگا و ترانه هاي اقاي شوهاني فوق العاده ن .

  پاسخ به این نظر