نماینده‌ی ایلام در مجلس:۳۰ درصد جنگل‌های استان آسیب دیده است/مشکلات فراتر از اعتبارات اختصاص یافته است

نماینده‌ی ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: استان ایلام دارای 640 هزار هکتار جنگل است که 30 درصد آن آسیب‌دیده و مشکلات جنگل‌های زاگرس بسیار فراتر از اعتباراتی است که به آن اختصاص داده شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه ایلام،«عمران علی‌محمدی» در بازدید از خشکیدگی بلوط دالاب، طرح نهال‌کاری «دره‌دراز» ایوان و نهالستان سردسیری ایوان و ایلام  با مثبت ارزیابی کردن طرح‌های  مذکور گفت: ایجاد چنین طرح‌های عظیمی می‌تواند در توسعه استان نقش بسزایی داشته باشد.

 وی با بیان اینکه استان ایلام دارای 640 هزار هکتار جنگل است که 30 درصد آن آسیب‌دیده و مشکلات جنگل‌های زاگرس بسیار فراتر از اعتباراتی است که به آن اختصاص داده شده که با بسیج همگانی و مشارکت مردم و حمایت مالی دولت بتوان در جهت احیاء این جنگل‌ها گام های مثبتی برداشت.

 مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام از تولید بیش از دو میلیون اصله نهال در نهالستان سردسیری شهرستان ایوان در سال 92خبر داد.

 دکتر «رضا احمدی» با بیان اینکه این نهالستان با گستره 5.8هکتار با هدف تولید نهال گونه‌های پهن برگ بومی و سازگار با شرایط اقلیمی استان احداث شده است.

وی افزود: این نهالستان ظرفیت تولید سالانه سه میلیون اصله نهال را داشته و توسعه و افزایش ظرفیت آن از محل اعتبارهای ملی و استانی در حال انجام است. 

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -3روز