چهار‌شنبه 7 خرداد 1399

از امروز به مدت ۴ روز آغاز می‌شود؛ بیست و هفتمین جشنواره استانی تئاتر ایلام

دبیر اجرایی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان ایلام  از برگزاری بیست و هفتمین جشنواره استانی تئاتر ایلام با رقابت هشت گروه نمایش از امروز سی‌ام شهریور ماه  خبر داد.

«حسن اسدی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه ایلام ، اظهار کرد: بیست و هفتمین جشنواره استانی تئاتر ایلام با رقابت هشت گروه نمایش از امروز سی‌ام شهریور ماه  به مدت چهار روز در مجتمع فرهنگی، هنری ارشاد استان برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه 24 متن نمایش از سراسر استان به این جشنواره رسیده است گفت: پس از داوری هشت گروه به بخش رقابتی و سه گروه نیز به بخش جنبی جشنواره راه یافتند.

دبیر اجرایی جشنواره گفت: آثار پذیرفته شده از هنرمندان  شهرستان‌های ایلام، دهلران، ایوان، آبدانان و ملکشاهی بوده است.

اسدی نمایش‌های بخش رقابتی دهلران را "سمفونی استخوان‌های ترک‌خورده" از «سعید خیراللهی»، "پری خوانی عشق و سنگ" از «سلمان زمانی»، "با من به جهنم بیا" از «مالک آبسالان» عنوان کرد و گفت: از دیگر نمایش‌های اجرا شده در محل جشنواره می‌توان  "زنی و دیگر هیچ" از «صید فاضل خانی» و "سری به ازای سر نیزه" از «مصیب محمودی» از ایوان نام برد.

وی "سالی که ملخ ها آواز می‌خواندند" از «عزت‌الله آقایی»، "برادرها می‌میرند" از «محمد اسماعیل بیگی» و "کمدی خیانت" از «علی شعاعی» را از آثاری عنوان کرد که از ایلام به این جشنواره راه یافته‌اند.

اسدی نمایش‌های بخش جنبی جشنواره را "دیر وقت ببخشید مزاحم شدم" «افشین فتاحی» از ایلام، "گره آخر" «مهرداد علیزاده از آبدانان و "زیر زمین" « احمد غلامی» از ملکشاهی اعلام کرد و گفت: کمیته‌های مختلف برای برگزاری مطلوب جشنواره تشکیل شده است. 

نظرات ارسال نظر