مدیر مسئول هفته‌نامه پیک ایلام: عدالت در پرداخت یارانه کاغذ به مطبوعات لحاظ نمی‌شود

مدیر مسئول هفته‌نامه پیک ایلام گفت: عدالت در پرداخت یارانه کاغذ به مطبوعات لحاظ نمی‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، حمید کرمی ظهر امروز در نشست با نماینده دهلران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متاسفانه در کشور در نحوه توزیع یارانه کاغذ به مطبوعات عدالت رعایت نمی‌شود.
مدیر مسئول هفته‌نامه پیک ایلام گفت: به عنوان مثال نشریه همتراز نشریه اینجانب در طول سال 30 میلیون تومان دریافت کرده و این درحالی است که نشریه پیک ایلام تنها یک میلیون تومان دریافت کرده است.
وی ادامه داد: تاکنون هرچه در این راستا فریاد زده شده اما متاسفانه گوش شنوایی وجود نداشته تا این مشکل را بر طرف کند.
این فعال رسانه‌ای اضافه کرد: در سال‌های اخیر نشریات محلی با رکود شدید درآمدی مواجه بوده‌اند که حتی توانایی نشر و چاپ به موقع نشریات نیز فراهم نشده است.
کرمی از نماینده مردم دهلران، آبدانان، دره‌شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی خواستار پیگیری این موضوع شد.
مدیر مسئول هفته‌نامه پیغام نیز در این نشست اظهار داشت: اصحاب رسانه استان در انتشار و انعکاس اخبار با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو هستند.
محمد یعقوبی افزود: نبود اسپانسرهای مالی برای رسانه‌ها مشکلات فراوانی را ایجاد کرده که باید مرتفع شود.
سرپرست روزنامه اطلاعات در استان ایلام نیز در این نشست گفت: دیدار اصحاب رسانه با نمایندگان مجلس باید استمرار داشته باشد.
آبختی سنجابی افزود: البته با توجه به دغدغه‌های مختلف نمایندگان انتظار نداریم این نوع دیدارها به صورت هفتگی باشد اما هر از چندگاهی ضرورت دارد.
سردبیر نشریه کوشک در استان ایلام نیز در این نشست تغییر دیدگاه سیاسیون، دانشگاهیان و مطبوعات استان ایلام را ضروری دانست.  
کامران محمدرحیمی اظهار داشت: در حال حاضر نشریه کوشک در تهیه نشریه از نخبگان استان ایلام استفاده کرده و می‌کند و اکنون بالغ بر 40 نخبه با این نشریه همکاری دارند.
وی ادامه داد: خیلی از دوستان و مسئولان اجرایی استان و ... از بستر مطبوعات به این جایگاه و موقعیت سیاسی دست یافته‌اند.
این فعال رسانه‌ای با انتقاد از برخی عملکردهای صدا و سیمای ایلام در خصوص نحوه استفاده از گویش‌های مختلف در ایلام اضافه کرد: استان ایلام دارای گویش‌های مختلفی است اما کردی فیلی غالب آن بوده که انتظار است این رسانه از این گویش در تمام برنامه‌ها استفاده کرده و از تکرار دیگر گویش‌ها و لهجه‌ها پرهیز کند.
محمدرحیمی تصریح کرد: به عنوان مثال استان کرمانشاه دارای طوایف مختلفی بوده اما گویش اغلب آن کلهری بوده که صدا و سیمای مرکز کرمانشاه به آن توجه دارد.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 17ماه و 6روز