دوشنبه 28 بهمن 1398

سرپرست هیئت کاراته استان ایلام :کاراته ایلام در مسیر جهانی شدن است/ ورزش‌های رزمی استان چشم به راه توجه مسوولان

سرپرست هیئت کاراته استان ایلام گفت: تیم‌های ورزشی کاراته بانوان و مردان استان ایلام جهت شرکت در مسابقات جهانی که  در گرجستان و تهران برگزار می شوند به ترتیب در جایگاه دوم و سوم کشور ایستادند.

«حجت‌ شاکیان» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه ایلام، اظهار کرد:تیم بانوان کاراته کار ایلامی در مسابقات انتخابی  ایلام در سبک وادریو  مسابقات جهانی در گرجستان رشته کاراته موفق به کسب 14 مدال طلا 6 نقره  و 4 برنز شدند.

وی با بیان اینکه این دور مسابقات در تمامی رده ها سنی برگزار شده بود، افزود: کسب این تعداد مدال تیم  بانوان کاراته‌کار ایلامی را در بین 22 تیم در جایگاه دوم قرار داد.

شاکیان ادامه داد: کاراته کاران مرد ایلامی سبک «شیتوریو» در مسابقات انتخابی برای مسابقات جهانی تهران موفق به کسب 6 طلا، 13 نقره  و 26 برنز شده و در بین 14 تیم شرکت کننده در رده سوم قرار گرفت.

سرپرست هیئت کاراته استان ایلام خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده انتظار می‌رود که در آینده شاهد پیروزی و موفقیت روزافزون رشته کاراته در استان باشیم و  رسیدن به چنین جایگاهی که جوانان استان لیاقت آن را دارند نیازمند توجه بیشتر مسئولین استان و مدیران ارشد به مقوله ورزش به ویژه ورزش‌های رزمی و علی الخصوص کاراته است.

شاکیان تأکید کرد: پرداختن به مقوله ورزش قهرمانی و موفقیت‌های این حوزه علاوه بر ایجاد همبستگی اجتماعی و حس غرور ملی زمینه‌ساز گرایش بیشتر قشر جوان به ورزش و اجتناب از آسیب‌هایی است که جوانان را تهدید می‌کند.

عضو شورای شهر ایلام تصریح کرد: ایجاد زیرساخت‌ها، اماکن و امکات ورزشی متناسب با نیاز استان باید در صدر اولویت‌های مسئولان استان قرار گیرد.

نظرات ارسال نظر