سه‌شنبه 17 تیر 1399

انتقال دو درب حرم حضرت عباس(ع) جهت مونتاژ نهایی از فارس به ایلام

رئيس ستاد بازسازی عتبات عاليات استان فارس از ارسال دو درب حرم مطهر حضرت اباالفضل العباس(ع) به ايلام جهت انجام كار پايانی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) شعبه فارس، جابر مهد‌يار، رئيس ستاد بازسازی عتبات عاليات فارس امروز جمعه، 30 فروردين‌ماه در جمع خبرنگاران فارس از ارسال دو درب حرم مطهر حضرت اباالفضل العباس(ع) به ايلام جهت انجام كار پايانی خبر داد و گفت:‌ دو درب حرم در ابعاد 60/2 در 30/3 از جنس چوب ساج به‌عنوان چوب اوليه و چوب‌های عناب، فوفل و نارنج ساخته شده است.
وی با بيان اينكه هنرمندان شيرازی با هنر گره‌كاری و مشبك كاری روی درب‌ها را تزئين كرده‌اند، افزود: پشت درب خاتم اصيل شيرازی كارشده است.
مهديار با اشاره به بحث طلاكاری بر روی درب مذكور تصريح كرد: 200 كيلوگرم مس، 2 كيلو طلا و 300 قطعه ميناكاری شده روی اين درب به كار رفته است و همچنين كلماتی كه برش خورده‌اند با طلاكاری روی درب‌ها نصب شده و در پايان با نصب شيشه سكوريت نشكن جلوه و زيبايی خاصی به آن بخشيده است.
نماينده آيت‌الله ايمانی در ستاد بازسازی عتبات عاليات استان فارس ادامه داد: در همين راستا مردم شريف ايلام با نذورات خود برای ساخت اين دو درب مصمم شده و اين دو درب را به‌عنوان يادگار از مردم ايلام به عتبات عاليات خواهند فرستاد.
وی با يادآوری اينكه استان فارس در انجام فعاليت‌های هنری پيشتاز است، گفت: به سبب اينكه استان فارس يك استان هنری است و داری هنرمندان بسياری بوده ما سفارشات ديگر استان‌ها را می‌پذيريم.
مهديار در پايان خاطرنشان كرد: تعامل بين استان‌ها سبب می‌شود كه چنين فعاليت‌هايی گسترش يافته و تعامل هر چه بيشتر را فراهم كند.
نظرات ارسال نظر