دوشنبه 5 خرداد 1399

استاندار ایلام تاکید کرد: آسیب شناسی در حوزه مبارزه با مواد مخدر

استاندار ایلام بر آسیب شناسی در حوزه مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، محمود عباس زاده در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار کرد : شاخص سلامت اجتماعی در جامعه اسلامی، شاخص بسیار بالایی است و باید همواره با مواردی که این مهم را تهدید می کند با جدیت برخورد کرد.

 

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین و خطرناکترین مواردی که سلامت اجتماعی جامعه را تهدید می کند مواد مخدر است به نقش بعضی از کشورهای همسایه در تولید مواد مخدر اشاره و  تاکید کرد: کشور ما در کنار مهمترین تولید کننده  این محصول قراردارد لذا می طلبد در راستای مبارزه با این  مواد خانمانسوز با جدیت بیشتری وارد عرصه شد.

 

نماینده عالی دولت در استان به نقش دشمنان نظام و برنامه ریزی آنان در این جهت اشاره کرد و ادامه داد: دشمنان این نظام از تمام فرصت های رسانه ای خود جهت تخریب چهره این نظام اسلامی استفاده می کنند و آنان از اینکه جوانان این کشور در دام اعتیاد گرفتار شوند خوشحال خواهند شد .

 

استاندار ایلام به فلسفه تشکیل شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد گفت : شرایط باید به گونه ای فراهم گردد که دسترسی و استفاده از این محصول خانمان برانداز محدود گردد.

 

مشکینی بر آسیب شناسی در این حوزه تأکید نمود و ادامه داد:باید از تمام ظرفیت های مدیریتی ، انتظامی و آموزشی استفاده و با اشراف کامل بر آسیب ها و معایب،و با نگاه واقع بینانه به جلو حرکت کرد .

وی ادامه داد: پیشگیری و آموزش  در این زمینه را مقوله ای بسیار مهم است که می تواند خانواده ها و جوانان را از خطرات ناشی ازمواد مخدر آگاه کند.

 

استاندار ایلام  در ادامه بر جدیت بیشتر مسئولین واعضای شورای مواد مخدر تاکید نمود وگفت : استان ایلام می تواند به عنوان یک استان پاک و عاری از انتقال این مواد باشد و در این راستا باید همه دستگاه های عضو با جدیت و تلاش بیشتری در سال 92 وارد عرصه شوند.

نظرات ارسال نظر