شنبه 14 تیر 1399

پیشرفت ۹۸ درصدی طرح مهر ماندگار پتروشیمی ایلام

 معاون عمرانی استانداری ایلام از پیشرفت 98 درصدی طرح مهر ماندگار پتروشیمی ایلام خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، احمد کرمی در اولین بازدید خود از طرح مهر ماندگار استان ایلام گفت: پروژه مهر ماندگار پتروشیمی ایلام تاکنون بیش از 98 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و به زودی در اوایل سال 92 افتتاح خواهد شد.
وی افزود: پتروشیمی ایلام از ابتدای ورود به طرح مهر ماندگار در سال 91 از 71 درصد پیشرفت فیزیکی به 98 درصد پیشرفت تا ابتدای سال 92 رسیده است که این پیشرفت در طول یک سال در این مجتمع بی نظیر بوده است و در ابتدای سال 92 فاز اول آن به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به مشکلاتی که بر سر اجرای خط لوله این مجتمع وجود داشت، تصریح کرد: در این خصوص با همکاری فرمانداری ها مشکلات موجود در استان برطرف شده است و برخی مشکلات که در استان لرستان وجود دارد با هماهنگی و همکاری استانداری و فرمانداری های استان لرستان و بازدید از منطقه برطرف شود و برای حل مشکلات خط لوله تمهیدات لازم اندیشیده شود.
معاون عمرانی استانداری ایلام اظهار داشت: روند اجرای پروژه ی مهر ماندگار پتروشیمی ایلام از ابتدای ورود به طرح مهر ماندگار روند صعودی بوده است که ما امیدواریم در سه ماهه ی اول سال 92 با بهره برداری از این طرح شکوفایی خوبی درحوزه صنایع پایین دستی شاهد باشیم.
 کرمی بیان داشت: در استان پروژه های عمرانی خوبی در قالب طرح مهر ماندگار در حال اجراست که با همدلی و همکاری تمام دست اندرکاران حجم عظیمی از فعالیت های عمرانی به همت نیروی انسانی فعال و بومی در استان در دست اقدام است و ما امیدواریم در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی همان طور که مردم وظیفه و نقش خود را در صحنه های سیاسی ایفا می کنند در زمینه اقتصادی نیز دولت بتواند اهداف رهبر معظم انقلاب را محقق سازد.
وی در خصوص مجتمع پتروشیمی ایلام تصریح کرد: این پروژه به یکی از مطالبات اصلی مردم در استان تبدیل شده است و در صورت بهره برداری سریعتر از فاز اول آن صنایع پایین دستی این مجتمع نیز در استان فعال می شود و در زمینه اشتغال و رونق اقتصادی در استان گام های موثری برداشته خواهد شد.
وی با تأکید بر اهمیت این پروژه اضافه کرد: این که اولین بازدید معاونت عمرانی پروژه ی مجتمع پتروشیمی ایلام است اهمیت و ضرورت اجرای این پروژه را می رساند که به همت مجریان طرح در موعد مقرر به بهره برداری برسد.
نظرات ارسال نظر