چهار‌شنبه 7 خرداد 1399

۲۵۲۴ نفر نامزد انتخابات شوراهای استان شدند

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام اعلام کرد:
 2524 نفر نامزد انتخابات شوراهای استان شدند
معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام و رئیس ستاد انتخابات استان در نشست با خبرنگاران گفت: در انتخابات شوراهای شهر و روستای استان ایلام 2534 نفر داوطلب شرکت دارند.
به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام؛ مهندس بهرام نیا با اعلام این خبر ادامه داد: از این تعداد شرکت کننده 2433 نفر مرد و 91 نفر زن در 23 شهر و 378 روستا جهت شرکت در انتخابات شوراهای شهر وروستای استان ایلام داوطلب شده اند .
وی افزود: تعداد داوطلبانی که برای شرکت در انتخابات شوراهای روستایی ثبت نام کرده اند 1924 نفر بوده و 600 نفر نیز در شوراهای شهری شرکت کرده اند .
رئیس ستاد انتخابات استان در خصوص تفکیک جنسیتی ثبت نام کنندگان ابراز داشت: در بخش شهری 562 نفر مرد و 31 نفر زن و در بخش روستایی 1864 نفر مرد و 60 نفر زن ثبت نام کرده اند.
***رشد 18 درصد ثبت نام کنندگان نسبت به دوره ی قبل
مهندس بهرام نیا در خصوص مقایسه آمارشرکت کنندگان با دوره سوم شوراها اظهار داشت: تعداد داوطلبان دوره ی سوم شوراها 2147نفر بوده که از این تعداد 2108 نفر مرد و 39 نفر زن بوده اند که با توجه به سخت تر شدن شرایط از نظر سطح تحصیلات و دیگر موارد به طور کلی ثبت نام کنندگان انتخابات شوراهای شهر و روستا رشد 18 درصدی نشان می دهد و همچنین مطلب قابل توجه رشد 234 درصدی ثبت نام زنان در انتخابات شوراهای شهر و روستا می باشد که از موارد جالب توجه و تأمل برانگیز انتخابات دوره ی چهارم شوراهای شهر و روستا بوده است .
***افزایش نمایندگان شوراهای شهر و روستا در دوره ی جدید
معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام گفت: تعداد نمایندگان شوراها در دوره ی چهارم براساس قانون افزایش چشم گیری داشته است .
مهندی بهرام نیا افزود: براساس قانون جدید شوراها تعداد نمایندگان شورای شهری در شهرهای بالای 100 هزارنفر همچون ایلام از 7 نفر به 11 نفر به همراه 5 عضو علی البدل افزایش یافته است .
وی همچنین ادامه داد: در شهرهای بین 20 هزار تا 50 هزار نفر اعضا شورا از 5 نفر به 7 نفر با 3 عضو علی البدل و در شهرهای بالای 20 هزار نفر تا 50 هزار نفر از 3 نفر به 5 نفر همراه با دو عضو علی البدل افزایش یافته است و این امر مشارکت بیشتر مردم را به دنبال خواهد داشت.
***حساسیت بیش از پیش برگزاری انتخابات در استان ایلام
رئیس ستاد انتخابات استان ایلام در این جلسه با اشاره به حساسیت بالای انتخابات در استان گفت: در این دوره ما 3 انتخابات به طور همزمان در پیش داریم که انتخابات میان دوره¬ای مجلس شورای اسلامی ، انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات ریاست جمهوری همزمان در استان برگزار می شود که این امر حساسیت بالایی را به خود اختصاص داده است و این امر همکاری و هماهنگی بیش از پیش مسئولان و مردم را می طلبد.
مهندس بهرام نیا افزود: با توجه به این حساسیت موجود مجریان انتخابات که همانا خود مردمند که انتخابات را برگزار می کنند و ما فقط هماهنگ کننده هستیم طبق فرموده مقام معظم رهبری که امسال را سال حماسه سیاسی و حماسه ی اقتصادی نام نهادند در بحث حماسه سیاسی مردم همچون گذشته که وظیفه ی خود را به نحو احسن انجام می دادند این دوره نیز حماسه ای بی نظیر خلق خواهند کرد و ما نیز به دنبال ایجاد بسترهای مناسب برای برگزاری هر چه باشکوه تر انتخابات هستیم .
***پایان مهلت تعیین صلاحیت کاندیداهای انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی
این مقام مسئول گفت: امروز مهلت تعیین صلاحیت کاندیداهای میان دوره ای مجلس شورای اسلامی به پایان رسیده است و این 30 نفری که جهت شرکت در این انتخابات شرکت کرده بودند می توانند نتایج آن را تا روز سوم اردیبهشت ماه امسال به صورت کتبی به صورت شخصی دریافت دارند و در صورت داشتن شکایت می توانند آن را به هیئت نظارت استان ارسال نمایند که مهلت این اقدام نیز 4 روز می باشد و هیئت نظارت نیز ظرف مدت 7 روز نتایج را به داوطلبین اعلام می دارد.
***تشکیل کمیته امنیتی انتخابات در استان
رئیس ستاد انتخابات استان ایلام در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص امنیت انتخابات گفت: در این خصوص کمیته امنیتی انتخابات در استان با عضویت تمام دستگاه های امنیتی ، انتظامی و قضایی تشکیل شده است و این کمیته وظیفه دارد تخلفات و موارد قانونی انتخابات را به صورت ویژه و در اسرع وقت پیگیری نماید و مردم نیز می توانند در صورت مشاهده ی هر گونه تخلف آن را به مقامات ذیصلاح اطلاع دهند.
وی در پایان گفت:تعداد شعب و صندوق های اخذ رأی در استان را 1546 مورد اعلام کرد.
نظرات ارسال نظر
  • احمد حسینیدر تاریخ ۵ ارديبهشت ۱۳۹۲

    خنده داره! یعنی به ازای هر200نفر یک نفر شرکت کرده!

    پاسخ به این نظر