چهار‌شنبه 7 خرداد 1399

تشکیل ۴۴ پرونده تخلف برای دستگاه های اجرایی استان

رییس سازمان بازسی ایلام گفت: در سال گذشته بیش از 44 پرونده تخلف کیفری و اداری برای دستگاه های اجرایی استان تشکیل شده و متخلفان به مراجع قضایی معرفی شده اند.

علی مهدی خانی با حضور در دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه ایلام ،اظهار کرد: در سال گذشته بیش از  42 برنامه بازرسی از دستگاه های اجرایی استان انجام شده  که بیش از 270 مورد بازرسی موردی و 16 مورد بازرسی سرزده  و 3 مورد بازرسی فوق العاده از دستگاه های استان به عمل آمده است.

وی با بیان اینکه در طی این بازرسی ها برای  44 مورد تخلف کیفری و اداری دستگاه های اجرایی است پرونده تشکیل شده است تصریح کرد:  علاوه بر این بیش از 473 مورد از تخلفات انجام شده توسط دستگاه های اجرایی استان نیز پیشنهاد اصلاحی در جریان حسن امور به دستگاه مربوطه ارائه شده است.
مهدی خانی با اشاره به اینکه دستگاه بازرسی استان در سال گذشته رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است خاطرنشان کرد: میزان نظارت بر معاملات دولتی، رسیدگی به شکایات مردمی، موفقیت در اجرای برنامه های ابلاغ شده، کشف جرم و فساد اداری از جمله شاخص های موفقیت این دستگاه بوده است.

رییس سازمان بازرسی استان در بخش دیگری از سخنان خود به نامگذاری سالجاری به نام "حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی " توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: امسال از حیث سیاسی و اقتصادی سال بسیار حساس، سرنوشت ساز و نقطه عطف برای مملکت است که مسئولان و مردم باید به این مهم توجه جدی کنند.

مهدی خانی با بیان اینکه در سال گذشته کشور دچار ضررها و مشکلات  اقتصادی زیادی شد تصریح کرد: باید با سرلوحه قرار دادن اقتصاد مقاومتی و حماسه اقتصادی جلوی ضرر بیشتر را گرفت و  اقتصاد کشور را به وضعیت عادی برگرداند.

وی به نقش بسیار مهم انتخابات در تحقق شعار حماسه سیاسی اشاره و تصریح کرد: مردم با بصریت و آگاه ایران  بار دیگردر پای صندوق های رای با حضور گسترده خود  دشمنان را ناکام  خواهند گذاشت.

وی با اشاره به نقش غیر مسقیم این دستگاه در انتخابات خاطرنشان کرد: هرگونه استفاده از اموال عمومی و بیت المال به نفع کاندیدای خاص جرم تلقی و سازمان بازرسی به شدت برخورد قانونی خواهد کرد.

مهدی خانی با بیان اینکه سازمان بازرسی با انجام نظارت  مستمر در جهت بهبود سرمایه گذاری، تحقق برنامه های اقتصادی نظام، هدایت دستگاه اجرایی، مطالبه حقوق مردم در عرصه اقتصادی نقش آفرین است اضافه کرد: علاوه بر این این دستگاه با هرگونه تخلف اداری  برخورد خواهد کرد.

رییس سازمان بازرسی استان از پیگیری پرونده پتروشیمی ایلام خبر داد و گفت: با توجه به اینکه پتروشیمی ایلام  بزرگترین پروژه اقتصادی استان است لذا پیگیری آن از حساسیت خاصی برخوردار بود که سازمان بازرسی استان وظایف خود را در زمینه کارشناسی و بازرسی انجام  و رسیدگی بیشتر را به دستگاه قضایی محول کرده است.

وی با بیان اینکه این پرونده به دلیل حجم بالا و اطلاعات فنی زیاد هم اکنون در دادگاه عمومی و انقلاب تهران در حال رسیدگی است افزود: باتوجه به اینکه با برخی از مدیران سابق پتروشیمی ایلام برخورد قضایی شده اما همچنان این پرونده در  دست رسیدگی بیشتر است.

مهدی خانی با اشاره به اینکه معوقات زیاد بانکها یکی از موانع توسعه استان شده است خاطرنشان کرد:  با توجه به محدویت منابع در استان معوقات بانکی می تواند لطمه زیادی  به توسعه اقتصادی استان بزند که مسوولان باید در وصول معوقات بانکی وارد عمل شوند تا راه توسعه باز شود.

وی دلیل انحراف برخی تسهیلات بانکی را عدم توجیه اقتصادی و فنی دانست و اضافه کرد: با توجه به اینکه مسوول اول این مهم خود بانک ها و دستگاه های مربوطه هستند اگر تخلفی در این راستا مشاهده  و گزارش شود  سازمان بازرسی بنابر وظیفه برخورد خواهد کرد.
نظرات ارسال نظر