متکی در ایلام: دلال سیاسی نیستم و تا آخر می مانم

منوچهر متکی گفت: حضور من در انتخابات بسیار جدی است و دلالی سیاسی با کسی ندارم و تا آخر می مانم  و دنبال گفتمان سازی نیستم  چرا که بیانات رهبری بهترین گفتمان برای پیشرفت است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه ایلام، منوچهر متکی در نشست با دانشجویان دانشگاه آزاد واحد ایلام با عنوان  "حماسه سیاسی و انتخابات" به سوالات آنها پاسخ داد.

وی در جواب سوالی مبنی بر این که چه برنامه های برای اقتصاد کشور دارید گفت : رییس جمهور آینده باید توان مدیریتی کافی جهت ارائه و اجرای  و راهکار های مناسب برای مهار بحران اقتصادی کشور داشته باشد که این مهم با حضور نخبگان قابل دستیابی است.

متکی  در مورد برخی اظهار نظرها در عرصه سیاست خارجی گفت: تغییر موضع یک سیاست مدار یا یک رییس جمهور در سیاست خارجی اشتباه است و هر حرکت در حوزه سیاست خارجی می تواند هم جنبه منفی داشته باشد و هم مثبت چرا که سیاست خارجی یک حرکت ظریف و دقیق است و باید در این عرصه توجه جدی داشت.

 این کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری در مورد کارهای انجام گرفته در دولت های نهم و دهم گفت : درحوزه های اقتصادی، پروژه های عمرانی، زیر ساختها گام های بسیاری به طور خاص  برداشته شده است که افزایش چشمگیر تولید برق از جمله این نقاط قوت است.

متکی با اشاره به اینکه 80 درصد اقتصاد در کشورهای پیشرفته در دست مردم است بیان کرد: در کشور ما 20 درصد اقتصاد در دست مردم است که این نشان دهنده اقتصاد دولتی و شبه دولتی در کشور است که باید به این مهم توجه جدی شود و در راه خصوصی سازی تلاش بیشتری کرد.

وی با بیان اینکه جایگاه رییس جمهور می تواند تمام نظام را به چالش بکشد تصریح کرد: پس این جایگاه باید به دست شخص ولایت مدار و لایق سپرده شود که از ارزش های انقلاب دفاع و نظام را به چالش نکشاند .

متکی با بیان اینکه امروزه دغدغه مردم عوض شده و کاندیداها باید برنامه، شخصیت و  رفتار خود را با دغدغه های مردم همسو کنند افزود: کاندیدا ها باید از جامعه حس بگیرد و ببیند نگاه جامعه چه هست و اگر توانستند خود را همسو با خواسته های مردم کنند وارد این عرصه شوند.

وی با بیان اینکه ما  ما نباید خیلی به دنبال گفتمان سازی برویم تصریح کرد: بیانات رهبری گفتمان  و راه ما جهت پیشرفت و  توسعه عدالت است  و کاندیداها نباید دنبال گفتمان سازی باشند.

متکی با بیان اینکه شعار من در انتخابات عمل به شعارهای است که دیگران به آن عمل نکرده اند بیان کرد: اعتقاد به ولایت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اولویت کارم در ریاست جمهوری است.

وی با اشاره به اینکه کشورداری  یک تجربه فردی است اضافه کرد: با توجه به سابقه و حضور من در همه دولت ها  و حضور در  دیگر کشورها نقاط ضعف و قوت را بخوبی می دانم و راههای پیشرفت کشور را بخوبی می دانم .

متکی  با بیان اینکه در 34 عمر انقلاب یک ریال کار شخصی اقتصادی  در دولت ها  انجام نداه ام و وامدار هیچ جریانی و بدهکار هیچ کس نیستم بیان کرد: حضور من در انتخابات بسیار جدی است و دلالی سیاسی با کسی ندارم. 

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -6روز