در پی بارشهای اخیر: خسارت ۶۰ میلیارد ریالی به مزارع کشاورزی دهلران

مدیر جهاد کشاورزی دهلران از وارد آمدن خسارت 60 میلیارد ریالی به مزارع این شهرستان خبر داد.

محمد رضا میرزایی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه ایلام اظهار کرد:موج بارندگی که پس از سه ماه  آسمان شهرستان دهلران را زمستانی کرد موجب وارد آمدن خسارت به مزارع کشاورزی این شهرستان شد.


وی میزان این خسارات را 60میلیارد ریال برآورد کرد و گفت:  10 تا40 درصد مزارع بیمه شده و بیمه نشده شهرستان دچار بارش شده اند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهلران ادامه داد:38هزار هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان دهلران زیر کشت گندم و 6 هزار هکتارنیز به کشت صیفی جات اختصاص یافته است که این بارندگی ها به1 هزار و  800 هکتار از زمین های زیر کشت گندم و 100 هکتار از مزارع صیفی شهرستان خسارت وارد کرده است.

مدیر کل هواشناسی استان ایلام نیز در گفتگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد:ایستگاه بارانسنجی دهلران نشان می دهد در این شهرستان در طول روزهای پنج شنبه تا شنبه 2/121 میلیمتر باران باریده است.

حسنی غربا بیشترین میزان بارش در دو روز گذشته  را مربوط به این شهرستان دانست و گفت: در سال زراعی 90_91 در این شهرستان 2/103 میلیمتر  بارندگی داشته است که در سال زراعی جاری با احتساب بارندگی های دو روز گذشته  این میزان به 5/319 میلیمتر رسیده است .

وی  ادامه داد: این میزان بارندگی نسبت به سال زراعی گذشته 210 و نسبت به بلند مدت دارای 29 درصد افزایش بوده است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 13ماه و -3روز