۸۵ درصد مددجویان جویای کار کمیته امداد ایلام فاقد مهارتهای شغلی هستند

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی«ره» ایلام، گفت: حدود 85 درصد مددجویان بیکار و جویای شغل مورد حمایت این نهاد فاقد مهارتهای شغلی هستند که این نهاد در تلاش است این افراد را به آموختن مهارتهای شغلی در کارگاه‌های آموزشی کمیته امداد ترغیب کند.
به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،"علی حسین احمدی" در جمع مددجویان شرکت کننده در دوره هدایت شغلی کمیته امداد شهرستان ایلام، اظهار کرد: آموزش مهارتهای مختلف یکی از راههایی است که می‌تواند زندگی هر شخص را متحول کند.
وی افزود: کمیته امداد این استان زمینه‌های آموزش مهارتهای شغلی برای همه مددجویان این نهاد را فراهم کرده و این افراد در هر زمان که بخواهند می‌توانند در آموزشگاه‌های مهارت شغلی این نهاد شرکت کنند.
احمدی با تأکید بر اینکه ارائه آموزش مهارتهای فنی و حرفه‌ای برای مددجویان این نهاد یکی از برنامه‌های اصلی این نهاد در استان ایلام است، افزود: در سال جاری از 85 میلیارد تومان اعتبار که جهت این نهاد اختصاص یافته است 50 میلیارد تومان آن مربوط به آموزش و اشتغال مددجویان است.
وی همچنین گفت: کمبود افراد کاربلد و کارکن از جمله معضلات و دلایل اصلی وجود قشر بیکار در جامعه امروز ما به حساب می‌آید.
مدیر کل کمیته امداد استان با اشاره به اینکه در زمینه رشد و تکامل در زندگی، انسان نقش محوری را به عهده دارد، افزود: رشد و تکامل انسان در عالم خلقت اکتسابی است و باید برای بدست آوردن آن تلاش و کوشش کنیم و مهمترین تغییر در زندگی‌مان را خودمان ایجاد کنیم.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 12ماه و -6روز