استاندار: ایلام تشنه سرمایه گذاری است

به گزارش ایرنا،‌ 'محمود عباس زاده' روز شنبه در نشست مشورتی كمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی و شورای برنامه ریزی استان ایلام بیان كرد: این استان در حوزه منابع نفت و گاز،‌ كشاورزی،‌ منابع طبیعی و گردشگری از ظرفیت های محنصر به فرد و كم نظیری برخوردار است.
وی ادامه داد: توسعه همه جانبه و شكوفایی توانایی های استان ایلام در گرو استفاده بهینه از ظرفیت ها و سرمایه های خدادادی منطقه بوده كه برای تحقق این مهم نیاز به توجه ویژه دولت و مجلس بوبژه اعضا كمیسیون برنامه و بودجه است.
استاندار ایلام با اعلام این كه توسعه زیرساخت ها در كنار افزایش بودجه های عمرانی و اقتصادی جزو ضروری ترین نیازهای جدی منطقه است، افزود: ایلام در زمره استان های محروم كشور جای دارد در حالی كه این منطقه با داشتن ظرفیت ها و توانمندی های بسیار در عرصه های مختلف نباید غیربرخوردار و محروم باشد.
عباس زاده بر ضرورت اصلاح برخی قوانین برای بهبود امور اقتصادی و زیرساختی مناطق محروم و استان های كم جمعیت تاكید كرد و گفت: ملاك جمعیت در بودجه و اختصاص منابع به استان ها باید اصلاح شود.
مدیر ارشد استان ایلام افزود: ملاك توزیع اعتبارها باید مبتنی بر تكمیل زیرساخت های مناطق باشد تا استان های غیر برخوردار بتوانند رشد و توسعه جهشی داشته باشند.
وی با بیان این كه استان ایلام دارای كمترین میزان جمعیت كشور است افزود: اختصاص اعتبار بر مبنای شاخص جمعیتی باعث می شود كه این استان همواره در میزان جذب بودجه آن گونه كه باید نتواند از موقعیت ها بهره گیرد.
استاندار ایلام بودجه امسال این استان را نزدیك یك هزار و 650 میلیارد ریال عنوان كرد و گفت: این مقدار اعتبار آن قدر كم و ناچیز است كه در مقایسه با منابع كشور كمتر از 25 صدم درصد است و چنانچه تمام آن تخصیص یابد در هیچ كجای بودجه كشور به چشم نخواهد آمد.
عباس زاده با بیان این كه سهم مناطق محروم در بودجه ریزی باید بیشتر دیده شود، افزود: از غرب تا شرق كشور پنج استان محروم بیشتر وجود ندارد كه باید با رویكرد و راهبرد ویژه به مسائل آنها نگریسته شود.
استاندار مهمترین مشكل فراروی ایلام را نبود شبكه راه مطلوب دانست و گفت: این استان گرانیگاه سفر كاروان های زیارتی كشور و گردشگری مذهبی به عتبات عالیات است و باید به بخش راه های آن توجه جدی شود
عباس زاده توازن منابع و مصارف در بانكها را نیز از دیگر مشكلات فراروی این استان دانست و اظهار كرد: این مساله باعث شده تسهیلات آن گونه كه باید در اختیار متقاضیان برای اجرای طرح های اقتصادی در استان ایلام قرار نگیرد.
وی بر ضرورت اصلاح قانون تعادل منابع و مصارف در بانك ها نیز تاكید كرد.
نماینده عالی دولت در استان ایلام با بیان این كه دولت بر توسعه همه جانبه این منطقه اهتمام جدی دارد، افزود: انتظار می رود كه مجلس شورای اسلامی نیز در تصویب بودجه و قوانین به استان های كمتر توسعه یافته و محروم نگاه ژرف تر و ویژه ای داشته باشند.
عباس زاده ابراز امیدواری كرد: با هم افزایی دولت عدالت محور و مجلس شورای اسلامی ایلام و دیگر استان های محروم بتوانند در مسیر رشد و شكوفایی بیشتر قرار گیرند تا رویكرد عدالت گستری به عنوان كارویژه دولت و كارگزاران نظام در كشور محقق شود. 
نظرات ارسال نظر
  • جوان بیکاردر تاریخ ۶ اسفند ۱۳۹۱

    با سلام خدا پدر و مادر این استاندار جدید رو بیامرزه که مثل آقایون قبلی بودجه رو پس نمیفرسته هیچ درخواست افزایششم داره امیدوارم خدا از سر تقصیر همه بگذره مخصوصا استاندارای قبلی استان واقعا محروم ایلام به امید موفقیت هرچه بیشتر مدیران ارشد استان در پویایی استان و رشد سرمایه گذاری دولتی و خصوصی در استان برخوردار از نعمت های الهی ایلام

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 15سال و 11ماه و -10روز