۱.۵میلیون زائر طی سال‌جاری از مرز مهران تردد کردند

مدیر پایانه مرزی مهران گفت: از ابتدای امسال تاکنون 1.5میلیون زائر از مرز مهران تردد کردند.
 
محمود ساریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: از این تعداد 750 هزار نفر ایرانی و مابقی غیر ایرانی بوده است.
وی ادامه داد: این میزان تردد زوار خارجی از مرز بین‌المللی مهران در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 50 درصد افزایش یافته است.
این مسئول اضافه کرد: افزایش تعداد تردد زوار ایرانی و عراقی در مرز بین‌المللی مهران از زمان بازگشایی این خروجی شروع و تاکنون نیز ادامه داشته است.
ساریان تصریح کرد: افزایش روز به روز میزان تردد زوار در مرز بین‌المللی مهران بیانگر ویژگی‌های این خروجی در جنوب استان ایلام است.
مدیر پایانه مرزی مهران گفت: برقراری امنیت مهم‌ترین شاخصه مرز بین‌المللی مهران در جنوب استان ایلام در مقایسه با دیگر خروجی‌های کشور جمهوری اسلامی است.
وی ادامه داد: امنیت مستمر حاکم بر مرز بین‌المللی مهران در جنوب استان ایلام به واسطه تدابیر اندیشیده شده مسئولان جمهوری اسلامی ایران است.
این مسئول همچنین به اشتراک مذهب و فرهنگ مردم دو طرف مرز ایران اسلامی و عراق اشاره کرد و افزود: این عوامل نیز در برقراری امنیت در این خروجی بسیار موثر است.
خروجی بین‌المللی و تجاری مهران در 90 کیلومتری جنوب شهر ایلام قرار دارد.
این مرز پس از فروپاشی رژیم سابق عراق در سال 82 دوباره بازگشایی شده و اکنون مورد استقبال زوار و تجار دو کشور ایران اسلامی و عراق قرار گرفته است.
خروجی بین‌المللی مهران از سال 82 دوباره بازگشایی شده و از همان زمان تاکنون میلیون‌ها زائر از این خروجی تردد کرده‌اند.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 10ماه و 9روز