معمای توسعه‌نیافتگی استان را چطور باید حل کرد؟

ماینده مردم دهلران و آبدانان در مجلس در نطق خود از اجرایی نشدن مصوبات استانی و عدم توجه به منابع استان ایلام انتقاد کرد.
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علی محمد احمدی امروز در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه‌اش گفت: هشت سال پیش در دور اول سفرهای استانی ضمن اذعان به محرومیت شدید ایلام این امید زنده شد که حقوق پایمال شده این استان را یکجا به صاحبان آن برگردانده می‌شود اما اکنون در پایان کار دولت شاهد دستان خالی هستیم.
وی با اعتقاد به اینکه آن چه بیش از هر چیز مردم این استان را آزرده می‌کند محرومیت است، اظهار کرد: ایلام از لحاظ منابع خدادادی یکی از غنی‌ترین و مستعدترین استان‌ها است و روزانه 154 هزار بشکه از چاه‌های نفت دهلران و آب‌دانان استخراج می‌شود و این استان دارای یک میلیون و 600 هزار متر مربع جنگل دارد که بیشترین تنوع گیاهی و جانوری را در آن شاهد هستیم.
نماینده مردم دهلران در مجلس با بیان این ادعا که هیچ استفاده صادراتی از منابع استان ایلام انجام نمی‌شود، گفت: مسوولان باید پاسخ دهند که معمای توسعه‌نیافتی استان را چطور باید حل کرد، چرا علیرغم طرح‌های اشتغال‌زایی نرخ بیکاری ایلام از متوسط ملی بالاتر است.
وی افزود: حتی علیرغم اعمال طرح‌هایی همچون بازسازی مناطق جنگ‌زده و محرومیت‌زدایی هنوز تحول اساسی‌ در این استان به وجود نیامده است.
احمدی، عدم استفاده از منابع گازی استان ایلام، لغو پروازهای استان به دلیل گرما یا سرما و حتی ریزگردها، اجرایی نشدن پروژه‌های عمرانی و بالا بودن نرخ خودکشی را از دیگر مشکلات این استان عنوان کرد و گفت: تمامی این مسائل و تبعیض‌ها و بی‌عدالتی‌ها سبب شده تا ایلام به عروس غم زده زاگرس بدل شود.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 14ماه و 3روز