جشنواره عکس فرهنگ اقوام ایرانی در ایلام برگزار می شود

دومین جشنواره دوسالانه عکس فرهنگ اقوام ایرانی با عنوان چلعکس در شهرستان دره شهر از توابع استان ایلام برگزار می شود. علی گهرسودی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، صبح امروز(21 مرداد) در این خصوص به خبرنگار شبستان در ایلام، گفت: این جشنواره با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دره شهر و انجمن حامیان میراث فرهنگی اجتماعی مهرگان با عنوان چلعکس برگزار می شود.
وی، افزود: جشنواره چلعکس در موضوعات عکاسی از فرهنگ ها و خرده فرهنگ های اقوام ایرانی شامل آیین ها و مناسبت های مذهبی، ملی و محلی، نوع پوشش و غذا، بازی و تفریح در شهرستان تاریخی دره شهر برگزار می شود.
گهرسودی، با بیان اینکه شرکت در این جشنواره برای تمامی عکاسان کشور بدون محدودیت سنی آزاد است، ابراز کرد: هر عکاس می تواند حداکثر 10 قطعه عکس خود را در موضوعات جشنواره به دبیرخانه دوسالانه چلعکس ارسال نمایند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، با بیان اینکه فراخوان این جشنواره در سراسر کشور توزیع شده است، گفت: گروه داوری جشنواره از میان کل آثار ارسالی 40 اثر را انتخاب و در نهایت به تمامی آثار راه یافته لوح شرکت در جشنواره اهدا خواهد کرد.
وی، آخرین مهلت خرین مهلت ارسال آثار را پایان شهریور ماه 92 عنوان کرد و یادآور شد: انتخاب و داوری و اطلاع رسانی آثار ارسالی به جشنوار در دهه اول مهرماه 92 و مراسم اختتامیه و اهداء جوایز دهه دوم مهرماه سال جاری با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی استان برگزار می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام خاطرنشان کرد: علاقه مندان به شرکت در این جشنواره می توانند آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره به نشانی ایلام، دره شهر، انجمن مهرگان، صندوق پستی 174 ارسال کنند.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 18ماه و -14روز