آغاز طرح توانمندسازی زنان آسیب دیده در ایلام

معاون اجتماعی  بهزیستی ایلام گفت: طرح توانمندسازی زنان آسیب دیده با همت و مشارکت مربیان اورژانس اجتماعی این دستگاه در دستور کار جدی قرار دارد.

 

نسرین شهبازی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه ایلام، اظهار کرد: زنان آسیب دیده که به دلایل مختلف به اورژانس اجتماعی ارجاع می شوند از طریق مربیان این مرکز آموزش های مختلف صنایع دستی را فرا می گیرند.

 وی افزود: با توجه به اینکه بخشی از فعالیت مرکز اورژانس اجتماعی بهزیستی مربوط به ساماندهی زنان آسیب دیده است به همین منظور توانمندسازی این افراد در دستور کار قرار گرفته است.

 شهبازی با بیان اینکه زنان آسیب دیده که به دلایل مختلف به اورژانس اجتماعی ارجاع می شوند از طریق مربیان این مرکز آموزش های مختلف صنایع دستی را فرا می گیرند خاطر نشان کرد: ارایه آموزش ها به این زنان بصورت داوطلبانه از سوی مربیان ارایه شده که موجب ایجاد اشتغال و کسب مهارت آنها می شود.

 معاون اجتماعی بهزیستی استان با اشاره به اینکه اگرچه این زنان از سوی خانواده هایشان ممکن است طرد شوند ولی به عنوان یک انسان حق زندگی داشته و نیازمند حمایت هستند تصریح کرد: باید با انجام خدمات مختلف که مهمترین آنها توانمندسازی بوده این قشر از جامعه را به مسیر زندگی وارد کرده و مشکلاتشان را رفع  شود.

 وی ادامه داد: این گونه افراد به نگاه های ترحم آمیز نیاز نداشته بلکه باید به آنها کمک کرد تا به جامعه بازگردند.

 شهبازی تاکید کرد: اگرچه بهزیستی کشور برنامه های مختلفی برای حمایت این زنان تدوین و اجرا کرده ولی همچنان نیازمند حمایت بیشتر وزارت رفاه برای توانمندسازی و ایجاد اشتغال این زنان هستیم.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 18سال و 13ماه و 5روز