چهار‌شنبه 7 خرداد 1399

قالیباف در ایلام: کاری که نتوانم انجام دهم وعده نمی دهم

قاليباف صبح امروز به دعوت هيئت هاي مذهبي استان ايلام براي شركت در همايش بزرگ بررسي ابعاد حماسه سياسي و اقتصادي سال ۹۲ وارد شهر ايلام شد.

وي پس از ورود به اين شهر با حضور بر مزار شهدای گمنام دفاع مقدس اين شهر، ضمن اداي احترام به شهدا، به قرائت فاتحه پرداخت. جمعي از خانواده هاي شهداي برجسته و شناخته شده اين استان هم با شعار «صلي الله محمد، ياور رهبر آمد» در بهشت رضاي اين شهر به استقبال قاليباف آمدند.

عضو ائتلاف پیشرفت پس از آن به دیدار امام جمعه ایلام رفت امام جمعه ايلام خطاب به دكتر قاليباف گفت: «به دلیل سوء مدیریت و عدم تدبیر، کشور دچار چالش­های جدی در عرصه های مختلف شده است. به همین دلیل اگر می­خواهیم از این معضلات و چالش­ ها نجات یابیم نیازمند مدیریت جهادی هستیم»

امام جمعه ايلام خطاب به قاليباف: امروز نيازمند مديريت جهادی هستيم

امام جمعه ايلام تاکید کرد: «جایگاه ریاست جمهوری در نظام اسلامی جایگاه ویژه­ای است و این موضوع طلب می­کند که در رأس این قوه شخصیتی حضور داشته باشد که از شاخص­های مختلفی برخوردار باشد.»

وي ادامه داد: «این شاخص ها را در مدیریت کلان کشور و بیانات مقام معظم رهبری بارها شنیده ایم؛ تعهد، تخصص، مدیریت قوی و مخصوصا مدیریت جهادی خصوصیاتی است که برای مدیریت کلان کشور به آن نياز داريم، به خصوص در این سال که سال حماسه سیاسی و اقتصادی نامگذاری شده، تحقق آن به این شاخص ها نیاز دارد. آنچه که باعث تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی می شود مدیریت جهادی است. »

وی خطاب به قالیباف افزود: «شما با سوابق درخشانی که داشته‌ اید چه در دوران دفاع مقدس که از فرماندهان لایق و شایسته بوده اید و در همه حماسه های بزرگی که توسط رزمندگان دفاع مقدس خلق شد به عنوان یک فرمانده لایق حضور داشته اید و چه در عرصه های پس از جنگ هم در هر جا که حضور داشته اید لیاقت خود را نشان دادید.»


امام جمعه ايلام خطاب به دكتر قاليباف گفت: «آنچه که امروز در عرصه های مختلف مدیریتی از جمله اقتصاد به آن نیاز داریم حضور امثال شماست که سکاندار قوه مجریه شوند. آنچه برای مردم دغدغه شده این است که کسی انتخاب شود که ولایت مدار، دارای مدیریت جهادی، مردم محور، انعطاف پذیر در برابر خواسته های مردم و انعطاف ناپذیر در برابر دشمنان باشد.»

دکتر قالیباف هم در این دیدار با تبریک ایام ماه رجب، با اشاره به شجاعت و خصوصیات مهربانی و استقبال مردم شهید پرور ایلام گفت: «در زندگی من پرخاطره ترین دوران به زمانی مربوط مي شود که هنگام دفاع مقدس در خوزستان و ایلام بوده ام. مردم ایلام در زمان جنگ به میدان رفتند و دیدیم چگونه جنگیدند و شجاعت نشان دادند.

در همان زمان مردم این استان با تمام سختی ها و مشکلاتی که بود هیچ باری بر انقلاب تحمیل نکردند.»

او به بيان خاطره اي از مردم اين استان پرداخت و افزود: «خاطرم هست زمانی که در این منطقه بودم حتی وقتی که می خواستیم آب شربی که برای رزمندگان بود به مردم چغار كه در چادرها و كنار جاده به سختي زندگي مي كردند برسانیم مانع آن می شدند و می گفتند كه نمی خواهیم زحمتی برای رزمندگان اسلام به وجود بیاوریم.»

قالیباف اضافه کرد: «متاسفانه بعد از دوران دفاع مقدس آن طوري که باید به مناطق جنگی خدمات رسانی می شد، انجام نشد، البته اینگونه نیست که هیچ کاری نشده باشد، اما آن طور که باید مردم اين استان مورد توجه قرار می گرفتند به آن‌ها رسیدگی نشده است. ان شاء الله اگر تقدیر بود و در خدمت مردم بودیم از ما مطالبه کنید به این مردم به گونه ای توجه شود که هیچ گاه احساس دوری از مرکز نداشته باشند و حس نکنند در توزیع امکانات و خدمات در صف آخر هستند. ان شاءالله به گونه ای عمل کنیم که هم رضای خدا و هم رضای خلق خدا را به دنبال داشته باشیم.»

حضور در همايش بررسی ابعاد حماسه سياسي و اقتصادي

ساعتي قبل از آغاز مراسم همايش بررسي ابعاد حماسه سياسي و اقتصادي سال در مسجد جامع شهر ايلام 92، جمعيت كثيري از مردم شهيدپرور ايلام در مسجد جامع اين شهر حضور پيدا كرده بودند.

حضور مردم ايلام در اين مراسم به شكلي است كه در حال حاضر شبستان مسجد مملو از جمعيت است و به دليل كمبود جا، عده اي زيادي از مردم در حياط مسجد و خيابان به شكل ايستاده در انتظار سخنراني دكتر قاليباف بودند

مراسم دقايقي پيش با قرائت قرآن يكي از فرزندان شهداي ايلام آغاز شد. در دست مردم حاضر در مسجد پرچم هاي كوچك جمهوري اسلامي ايران ديده مي شود.

قالیباف در جمع کثیری از مردم ایلام در مسجد جامعي اين شهر با گراميداشت یاد و خاطره شهدای این مرز و بوم گفت: «من یک فرد ایلامی نیستم، اما افتخارم این است که یکی از بهترین مقاطع دوران زندگی‌ام را با مردم این استان سپری کردم‌. امروز قضاوتم این است که مسئولان ما این استان و مردم را نشناخته‌اند. مردم ایلام در مهربانی، شجاعت، ولایت مداری و محبت اهل بیت کم نظیر هستند.

او افزود: اوج شجاعت این مردم را در آزادی مهران دیدیم. مردم ایلام در زمان جنگ هم شهید دادند و هم جنگیدند، هم باری به دوش دولت نگذاشتند و با یک چادر زندگی را سپری کردند. بايد بگويم كه 2 جا در زندگی من نقش کلیدی داشته است؛ یکی مردم و استان ایلام و یکی مردم و استان خوزستان که بهترین دوران عمرم را در دوران دفاع مقدس در این 2 استان گذراندم.

قاليباف با اشاره به ظرفيت‌هاي استان ايلام گفت: استان ایلام ظرفیت‌های فراوانی از جمله توان مدیریتی و کشاورزی دارد، مشکلات کنونی برای روستائیان مشکل ایجاد کرده است.

قاليباف در اين همايش با اشاره به وضعيت كنوني كشور گفت: امروز متاسفانه کشور ما از ضعف مدیریت و بی توجهی رنج می برد و مسئولان به جای خدمت، خودشان یک طرف قصه هستند و همیشه دعوا و تنش وجود دارد. در دعوا و تنش مردم دیده نمی شوند و این ضعف است.

توفیق خدمت به دلیل درگیر نشدن در کارهای سیاسی بود

وي در ادامه افزود: در شهرداری تهران اگر خدمتی رخ داد به این خاطر بود که ما خود را درگیر کار سیاسی نکردیم، هر چند خواستند ما را درگیر کنند، اما نگذاشتیم. بنابراین اگر توفیق خدمت بود اولین کار بنده این است که دولت را از پیشاپیش دعواهای سیاسی و گروهی بیرون بیاورم.

وي به برنامه هايش اشاره كرد و اظهار كرد: باید تلاش کنیم عزیزان ما در مرزها احساس تبعیض و شهروند درجه یک و دو نکنند. سابقه بنده روشن است که کجا انجام وظیفه کرده ام. به عنوان یک روستازاده اگر توفیقی داشته ام با فعالیت و کار بوده است.

قاليباف افزود: متعهدم کاری که نمی توانم انجام دهم وعده ای بابت آن نمی دهم، اگر وعده ای می دهم به ضمانت عملکرد گذشته ام است. در تهران مردم ندیده اند که بنده وعده ای بدهم و خلاف آن مشاهده شود.

وي با بيان وضعيت گذشته پايتخت گفت: در گذشته تهران 2 قطبی بود، يعني شمال آن برخوردار و جنوب آن غیربرخوردار بود. قولی که 8 سال قبل به مردم تهران دادم این بود که اگر عمری باقی باشد روزی که بخواهم از شهرداری تهران خداحافظی کنم روزی است که قضاوت می کنید وضعیت رسیدگی به جنوب شهر بهتر از رسیدگی به اوضاع در شمال شهر است و این را مردم تهران قضاوت می کنند.

قاليباف ادامه داد: با اطمینان می گویم در هیچ دوره ای قبل و بعد از انقلاب به وضع مردم جنوب تهران رسیدگی نشده بود، امروز هم به شما در اینجا قول می دهم که اگر توفیق خدمت باشد هر کار و تلاشی با اولویت قرار دادن مناطق محروم، مرزی و روستاها خواهد بود. معنای عدالت هم همین است، عدالت شعار نیست باید مردم در زندگی آن را حس کنند.

قاليباف در ادامه سخنانش در اين همايش افزود: پرداخت یارانه تولید برای کشاورزی در روستاها جزء اولویت های قطعی بنده است.

وي ادامه داد: عمق استراتژیک کشور ما مردم هستند و اساس انقلاب ما این بوده است که مردم خود برای خودشان تصمیم بگیرند، اما امروزه به شکلی است که هر کاری که می خواهد انجام شود آن را در سیستم اداری قرار می دهند و می گویند باید مرکز در رابطه با آن تصمیم بگیرد. متأسفانه همه چیز در تهران متمرکز شده است، این بزرگترین اشکال ساختاری است. کارهایی که مردم و بخش خصوصی می توانند انجام دهند دولت آمده و آنها را بر عهده گرفته است.

وي در ادامه وعده داد: با اطمینان عرض می کنم که اگر توفیق خدمت حاصل شد کارهایی که تصمیم گیری اش باید در استان ها انجام شود هرگز اجازه نخواهم داد به تهران بیاید. خود نخبگان و بزرگان استان ها بهتر از هر کسی می توانند تشخیص دهند. شایسته سالاری و شایسته گزینی اساس کار است و ما از گروه های سیاسی گله داریم که چه اصولگرا و چه اصلاح طلب، وقتی بر سر کار آمدند از بالا تا پایین همه را عوض می کنند. این رفتار بد است و زیبنده نیست.

قاليباف افزود: من زمانی که به شهرداری تهران رفتم به مردم گفتم اگر بعد از یک سال تغییری در شرایط احساس نکردید این نشانه ضعف بنده است و از سال دوم هر 6 ماه یکبار باید احساس کنید که شهر در حال تغییر است و بعد از 3 تا 4 سال باید هر فصل در محله خود این احساس را داشته باشید و بعد از 6 سال هر هفته این احساس شود که امروزه اینگونه است. بنابراین اگر توفیق خدمت پیدا کنم عهد می بندم که از سال اول باید مردم احساس کنند که کشور در مدار حرکت جهادی و خدمت به مردم قرار گرفته است و ظرف 2 سال آرامش و ثبات با اولویت حوزه اقتصاد و سپس سیاسی و اجتماعی حاصل شود

نظرات ارسال نظر