۳۱ هزار تن گندم از کشاورزان ایلامی خریداری شد

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، حمزه منصوری ظهر امروز در کمیته برداشت شهرستان مهران با اعلام این مطلب اظهار داشت: از این میزان گندم خریداری شده 23 هزار تن گندم معمولی بوده و مابقی گندم از نوع دوروم بوده است.

وی ادامه داد: خرید گندم از کشاورزان استان ایلام و در مناطق مختلف همچنان ادامه دارد و برای تحقق این مهم تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

این مسئول اضافه کرد: امسال 130 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان ایلام به کشت گندم اختصاص یافته که از این میزان 90 هزار هکتار آن به صورت دیم و مابقی به صورت آبی کشت شده است.

مدیرکل غله استان ایلام گفت: استان ایلام در مجموع به 100 هزار تن گندم برای مصارف داخلی نیاز دارد که هرساله توسط کشاورزان و بهره‌برداران ایلامی تامین می‌شود.

وی ادامه داد: حتی در استان ایلام گندم مازاد بر نیاز بازار داخلی نیز تولید شده که به سیلوهای استان‌های همجوار حمل می‌شود.

این مسئول اضافه کرد: معمولاً گندم مصرفی استان ایلام به صورت آرد بوده که توسط کشاورزان و گندم‌کاران استان ایلام تامین و عرضه می‌شود.

یادآوری می‌شود استان ایلام دارای 350 هزار هکتار زمین کشاورزی است که بخش عمده‌ای از آن سالانه به کشت غلات گندم و جو اختصاص می‌یابد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 13ماه و 8روز