ایلام و انتظارات از دولت جدید/ بیکاری مشکل اول استان

استان کم جمعیت ایلام که هنوز با مشکلات فراوانی مواجه است از دولت جدید انتظاراتی دارد که از آن جمله حل مشکل بیکاری مردم و استفاده بهینه از پتانسیلهای مرز بین المللی مهران برای صادرات کالا به کشور عراق است.
به گزارش خبرنگار مهر، استان ایلام در غربی ترین نقطه ایران با 600 هزار نفر جمعیت از استانهای کم جمعیت کشور است که به زغم ظرفیتهای فروان در بخش نفت و گاز و ...با مشکلات فراوانی مثل بیکاری مواجه است.
مشکلات استان با وجود ظرفیتهای فراوان و جمعیت کم برای مردم غیرقابل توجیه است زیرا شکوفا کردن یکی از ظرفیتهای استان منجر به اشتغال خیلی از جوانان استان می شود.
متاسفانه این استان به رغم جمعیت کم خود، نرخ بیکاری بالای 20 درصد را تجربه می کند این آمار خوبی برای مسئولان استانی نیست و باید برای تحول در استان کاری جهادی انجام داد.
با روی کار آمدن دولت یازدهم قطعا باز مردم استان ایلام خواستار حل مشکل بیکاری استان خواهند بود بنابراین لازم است به دور از احساس کارهای زیربنایی و کلان برای استان انجام داد.
نماینده مردم دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس گفت: استان ایلام نیازمند تحول بزرگ در همه بخشها است بنابراین لازم است دولت به این استان توجه ویژه داشته باشد.
علی احمدی عنوان کرد: در حال حاضر بسیاری از مصوبات دولت قبلی و شعارهای مختلف دولت برای توسعه این استان محقق نشده است.
وی تصریح کرد: هم اکنون نرخ بالای بیکاری مردم استان را آزرده خاطر کرده است و دولت جدید باید بر روی مسئله اشتغال در این استان نگاه عمیق داشته باشد.
وی عنوان کرد: استان ایلام دارای ظرفیتهای بی شماری در بخش نفت و گاز، مرز مهران، گردشگری و...است ولی نسبت به این ظرفیت هنوز استانی کم برخودار است.
این نماینده افزود: یکی از مشکلات دیگر که هم اکنون در استان شیوع پیدا کرده مهاجرت مردم به دلیل کمبود امکانات و بیکاری است که این خود نوعی معضل برای آینده استان است.
وی بیان داشت: دولت جدید نسبت به پروژه های مهم و بزرگ استان مثل پتروشیمی، کارخانه سیمان، تونل کبیرکوه و ده ها طرح کلان دیگر که از برنامه های پیش بینی شده عقب هستند اهتمام ویژه داشته باشد.
احمدی افزود: شهرستانهای استان ایلام نیز از کمبودهای زیادی رنج می برند و باید زیرساختهای لازم برای توسعه مناطق مختلف استان فراهم شود تا این استان در مسیر توسعه قرار گیرد.
به نظر می رسد استان ایلام با گذشت 10 دولت و شروع به کار دولت یازدهم مشکلات فراوانی دارد که یک روز و دو روزه حل شدنی نیستند بلکه می توان با برنامه ریزی و درک درست از واقعیتهای استان نسبت به حل مشکلات استان قدم برداشت.
استان ایلام در هشت سال دفاع مقدس و برنامه های مختلف نظام اسلامی حضوری فعال و گرم داشته و همه این استان را به عنوان یک استان قهرمان ولی محروم می شناسند و امید است روزی ایلام لقب قهرمان توسعه یافته به خود بگیرد.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 3روز