سه‌شنبه 19 آذر 1398

متکدیان خیابان‌های ایلام جمع آوری می‌شوند

فرماندار ایلام گفت:متکدیان سطح شهر ایلام از دوشنبه سی‌ویکم تیر جمع‌آوری می‌شوند.  

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، ولی‌الله حیاتی در جلسه هماهنگی جمع آوری متکدیان شهر ایلام اظهار کرد: سال گذشته 50 میلیون تومان برای ساماندهی متکدیان اختصاص پیدا کرد که امسال این اعتبار به به بیش از 70 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

حیاتی با اشار به اینکه وزارت کشور برای تامین غذای متکدیان بیش از 11 میلیون توان اعتبار اختصاص می‌دهد خاطر نشان کرد: دستگاه‌های مربوطه موظف هستند تلاش خود را در راستای جمع آوری متکدیان شهر ایلام به کار گیرند.

فرماندار ایلام با تاکید بر اینکه متکدیان چهره شهر را بسیار نابسامان کرده‌اند اضافه کرد: نیروی انتظامی از فردا موظف است متکدیان اعم از معلولان، کودکان زیر 18 سال و سالمندان را جمع آوری و به بهزیستی تحویل دهد.

وی ادامه داد: دستگاه‌های مربوطه مانند نیروی انتظامی در راستای شناسایی و جمع‌آوری متکدیان به صورت جدی وارد عمل شوند تا این افراد پس از جمع‌آوری از سطح شهر به  مجتمعی که در یکی از روستاهای شهرستان پیش‌‍‌بینی شده منتقل شوند.

فرماندار ایلام اضافه کرد: متکدیان پس از گردآوری شدن در  مجتمع مذکور شناسایی و افرادغیربومی به استان خود انتقال داده خواهد شد و متکدیان استان هم تحویل خانواده‌ها می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه متکدیان چهره شهر را زشت کرده‌اند تصریح کرد: رسانه‌ی ملی و دیگر رسانه‌ها باید در راستای کمک نکردن مردم  به متکدیان فرهنگ‌سازی کنند.

حیاتی با بیان اینکه به دلیل دل‌سوزی مردم استان متکدیان از دیگر استان‌ها به ایلام هجوم آورده اند خاطر نشان کرد: باید با فرهنگ‌سازی جلو این نوع دلسوزی را گرفت و کمک به نیازمندان را از طریق صحیح آن انجام داد.

نظرات ارسال نظر
  • گداپسنددر تاریخ ۳۱ تير ۱۳۹۲

    ... و در عید فطر صدباره برمی گردند.

    پاسخ به این نظر