جرائم تولید‌کننده‌های دارای پروانه بهره‌برداری بخشوده می‌شود

مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام گفت: در صورتی‌که تولیدکننده‌ها، دارای پروانه بهره‌برداری باشند در صورت مراجعه برای پرداخت مالیات، جرائم تاخیر سال‌های 89، 90 و 91 آنان بخشوده می‌شود.
 
غلامرضا امیدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: طبق قانون بودجه سال 92 در صورتی‌ که تولیدکننده‌ها، دارای پروانه بهره‌برداری باشند در صورت مراجعه برای پرداخت مالیات، جرائم تاخیر سال‌های 89، 90 و 91 آنان بخشوده می‌شود.
وی ادامه داد: بر این اساس در صورت مراجعه تولیدکنندگان، تمام جرائم تاخیر سال‌های ذکر شده بخشوده می‌شود.
این مسئول اضافه کرد: امسال طرح تسلیم اظهارنامه مالیاتی اینترنتی ثبت می‌شود و کاری به صورت دستی انجام نمی‌شود.
امیدی تصریح کرد: تکمیل اظهارنامه‌های مالیاتی در سال‌جاری مستلزم یک‌سری فعالیت‌های قبلی مانند کد رهگیری است که باید از قبل مودی مالیاتی کد رهگیری و یا کد اقتصادی داشته باشد.
مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام گفت: فقدان هرکدام از این موارد امکان تکمیل اظهارنامه به هیچ وجه وجود ندارد.
وی ادامه داد: همه مشاغل و شرکت‌ها نیز باید شناسه ملی داشته و اشخاص نیز کد رهگیری دریافت کرده باشند.
این مسئول اضافه کرد: امسال سعی شده به همه مردم اطلاع‌رسانی شود که حتماً اظهارنامه مالیاتی را تکمیل و تحویل ادارات مالیاتی دهند.
امیدی از شهروندان ایلامی خواست موضوع تکمیل و تحویل اظهارنامه‌ها را به روزهای آخر کار یعنی 31 تیرماه موکول نکنند.
مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام با اشاره به اینکه تحویل اظهارنامه مالیاتی از اول تیرماه لغایت 31 تیرماه انجام می‌شود، گفت: موکول کردن این عملیات به روزهای پایانی بسیار سخت و شاید در مواردی غیر ممکن باشد.
وی ادامه داد: به عنوان مثال کسی که در روزهای پایانی مراجعه می‌کند و احیاناً کد رهگیری نداشته باشد ثبت کد رهگیری حداقل به چهار روز زمان نیاز دارد.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 18سال و 15ماه و 2روز