خیز نماینده دهلران برای کسب امتیازات مادام العمر !

21 نفر از نمایندگان مجلس طرحی را با عنوان "طرح استمرار حقوق مکتسبه غیرمالی نمایندگان" به مجلس ارائه کرده اند که بر اساس آن نمایندگان به عنوان امتیازاتی ویژه پس از پایان دوره نمایندگی می توانند با خود اسلحه حمل کنند و مجوز طرح ترافیک دریافت کنند، پاسپورت سیاسی داشته باشند و از پاویون استفاده کنند.

علی محمد احمدی، یونس اسدی، عیسی امامی، مهرداد بائوج لاهوتی، احمد بخشایش اردستانی، حبیب برومند داشقاپو، موسی الرضا ثروتی، موید حسینی صدر، حسن خسته بند، عبدالکریم رجبی، غلام محمد زارعی، محمد سقایی، نوذر شفیعی، نادر فریدونی، عباس فلاحی باباجان، کمال الدین پیرمؤذن، علیرضا محجوب، هدایت اله میرمرادزهی، جبار کوچکی نژادارم ساداتی، حسین گروسی و عزت اله یوسفیان ملا این طرح را امضا کرده اند تا بر طبق آن یک سری امکانات رفاهی را برای نمایندگان مجلس دائمی کنند.

آقای علی محمد احمدی يکی از نمایندگان استان ايلام که به عنوان سرليست امضا کنندگان اين طرح نيز می باشد! در گفتگو با خبرنگار سایت فرارو و در اظهاراتی عجیب گفت: «بنده این طرح را به خاطر ندارم. ممکن است محتوای آن را بعد از امضاء تغییر دادند. بنده معتقدم نمایندگان باید مطابق هم ترازهای خود مانند وزراء و استانداران از امتیازات برخوردار شوند. لذا ممکن است این طرح در این راستا بوده و بحث مساوات بوده است.»

وی ادامه داد: «در قانون مدیریت خدمات کشوری امتیازاتی برای کلیه کارمندان دولت دیده شده است و ما قصد نداریم شانی جداگانه برای نماینده مجلس قائل شویم.»

وی افزود: «بنده دلیلی نمی بینم نماینده مجلس پس از اتمام دوره نمایندگی مجوز حمل سلاح داشته باشد. ما باید شرایطی ایجاد کنیم که سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی بیشتر شود. بنده چرا باید در مجلس کاری کنم که وقتی دوره نمایندگی من به اتمام رسید احساس کنم امنیت جانی ندارم.»

احمدی در پاسخ به این سوال که پس آیا جنابعالی با جزئیات این طرح مخالف هستید؟، گفت: «نه اینکه مخالف باشم. بنده موافق هم تراز شدن امتیازات نمایندگان مجلس با رده های هم تراز هستم؛ اما به طور خاص با حمل اسلحه مخالفم.»

احمدی در پاسخ به این سوال که دیگر امتیازات دیده شده در این طرح همچون پاسپورت سیاسی، مجوز کارت طرح ترافیک و ... چه ضرورتی دارد؟، گفت: «بنده برای اینها هم خیلی ضرورتی نمی بینم.»

وی در پاسخ به این سوال که شما چگونه با این امتیازات مخالف هستید اما این طرح را امضاء کردید؟، گفت: «شاید من امضاء کردم؛ اما معمولا طراحان برخی موارد را اضافه یا کم می کنند. البته نه اینکه حالا حتما در این طرح این کار را کرده باشند.»

وی ادامه داد: «ممکن است برخی مواقع سر ما شلوغ است و یکی از دوستان آمده و گفته این طرح مربوط به مسئله هم ترازی است و بنده امضاء کردم.»

وی خاطرنشان کرد: «اما بعد از این بنده دقت می کنم و این طور موارد را خیلی کم امضاء خواهم کرد.»

احمدی تاکید کرد: «گاهی اوقات در صحن چیزی مطرح شده و چون به آن فرد اعتماد دارم، دوستم است، گفتم اگر شما موافقید من هم موافقم. حالا ممکن است خود آن فرد واقعا دلایلی داشته باشد و بگوید در برخی کشورها اینطور امتیازاتی وجود دارد.»

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 18سال و 15ماه و 2روز