سه‌شنبه 28 آبان 1398

آزادی ۱۱ زندانی جرائم غیر عمد در استان از ابتدای سال

رییس ستاد دیه ایلام گفت: از ابتدای سال تا کنون بیش از 11 نفر زندانی جرائم غیر عمد آزاد و به آغوش گرم خانوده بازگشته اند.

عبد الحمید خدایاری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا منطقه ایلام اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون 11 نفر زندانی که بدهی آنها  بیش از  3 میلیارد ریال بود آزاد شدند.

وی با بیان اینکه 4 نفر از این زندانیان با کمک ستاد  دیه استان با مبلغ  32 میلیون ریال آزاد شده اند افزود: 7 نفز دیگر هم با کمک بیش از  یک میلیارد ریالی ستاددیه کشور  آزاد شده اند.

خدایاری خاطر نشان کرد: مابقی بدهی این زندانیان از طریق گذشت شاکی و آورده شخص زندانی تامین شده است.

رئیس ستاد دیه استان با اشاره به اینکه بیش از 23 پرونده زندانیان جرائم غیر عمد استان با بدهی بیش از 6 میلیارد ریال در شرف آزادی هستند تصریح کرد: علاوه بر این بیش از 5 پرونده مهریه بر اساس بخشنامه قوه قضاییه  و کمک ستاد دیه استان برای آزادی به دادگستری استان فرستاده شده است.

وی اضافه کرد: این کمک به صورت بلاعوض صورت گرفته است.

خدایاری ادامه داد: در سال گذشته 31 نفر زندانی جرائ غیر عمد با بدهی بیش از 38 میلیارد ریال آزاد و به آغوش گرم خانواده برگشته اند.

رئییس ستاد دیه استان با تاکید بر اینکه اطلاع رسانی کارشناسی شده و درست نقش مهمی در کاهش جرائم دارد ادامه داد:  اطلاع رسانی باید به موقع و کارشناسی شده باشد تا مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد.

خدایاری از مردم و خیرین خواست علاوه بر شرکت و کمک از طریق جشن گلریزان به طور مسقیم در این امر خدا پسندانه دخالت کنند.

نظرات ارسال نظر