اکبر ترکان: مسئله اصلی ایلام عدم جذب سرمایه گذاری است

اکبر ترکان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام ،اظهار کرد:باید بررسی شود که به چه میزان از ظرفیت بالای مرز طولانی در جهت توسعه و پیشرفت استان استفاده شده است.

استاندار سابق ایلام با بیان اینکه عراق نیازهایی دارد که ما با توجه به این نیازها در جهت استقرار صنایع صادراتی و ایجاد مناطق آزاد تجاری اقدام نمائیم که هم تولید و صادرات افزایش یابد و هم زمینه های اشتغال پایدار در ایلام فراهم ادامه داد:  پتروشیمی و پالایشگاه گاز ایلام می توانند تا 3 برابر ظرفیت فعلی توسعه یابند و مخازن گاز ی در تنگ بیجار و تنگ بینا تا 3 برابر تولید خود را افزایش دهند و همچنین از این گاز در تولید اتان و پروپان به عنوان ماده اولیه و خوراک پتروشیمی استفاده شود.

ترکان با اشاره به ضرورت ایجاد صنایع پائین دستی پتروشیمی ادامه داد: توسعه پتروشیمی نیز می تواند به ایجاد صنایع پلاستیک، موکت و کاغذ سازی، کاغذ دیواری، صنایع شیمیائی، صنایع بسته بندی و صدها رشته صنعتی دیگر در ایلام، ایوان، مهران و دهلران منجر شده و از این طریق در حل مشکل بیکاری موثر باشد.

وی ضمن اشاره به اینکه مسئله اصلی استان عدم جذب سرمایه گذاری است تصریح کرد:  البته در همه این موارد باید از توان سرمایه گذاری بخش خصوصی و سرمایه خارجی استفاده شود.

ترکان خاطرنشان کرد:در زمانی که من استاندار ایلام بودم اغلب فرمانداران از نیروهای بومی بودند و در حال حاضر نیز مدیران ایلامی در دیگر استانها و در سطوح عالی مدیریتی فعالیت می کنند و  بنابراین خود ایلامیها شایستگی و توان اداره استان را دارند.

نظرات ارسال نظر
  • شهروند ايلاميدر تاریخ ۱۶ تير ۱۳۹۲

    بكوش خواجه و از عشق بي نصيب مباش كه بنده را نخرد كس به عيب بي هنري

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -12روز