طرح «با قرآن» ویژه ماه رمضان در ایلام برگزار می‌شود

مسئول دارالقرآن تبليغات اسلامی ایلام از برگزاری طرح «با قرآن» در ماه مبارک رمضان ويژه ترتيل‌خوانی و جزء‌خوانی در این استان خبر داد و گفت: اجرای اين طرح گامی مؤثر در راستای ترويج اخلاق و منش دينی و اسلامی است.
حشمت‌الله رستمی، مسئول دارالقرآن کریم اداره‌كل تبليغات اسلامی استان ايلام در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) شعبه ايلام، با اشاره به روایتی از پيامبر اسلام(ص) که می‌فرمايند: «لِكُلِّ شَيءٍ حِلْيَةٌ وَ حِلْيَةُ القرآنِ الصَّوْتُ الْحَسَنُ؛ برای هر چيزی زينتی است و زينت قرآن صدای نيكو است»، در تبيين هدف ترتيل‌خوانی قرآن، اظهار کرد: هدف از برگزاری این طرح، تشويق و ترغيب جوانان و نوجوانان به تلاوت احسن است، يعنی تلاوتی كه نكات ترتيل در آن رعايت شود و از صوت و لحن مناسبی برخوردار باشد.
مسئول دارالقرآن کریم اداره‌كل تبليغات اسلامی استان ايلام با بیان اینکه محل برگزاری این دوره‌ها مسجد جامع استان است، بیان کرد: این دوره‌ها در کل ایام ماه مبارک رمضان از ساعت 6 الی 7 عصر در محل تعیین شده با حضور اساتید مجرب برگزار می‌شود.
رستمی با اشاره به آیه 4 سوره مزمل «وَرَتِّلِ الْقُرْآنَ تَرْتِيلًا؛ و قرآن را به تأنی و آرامی بخوان»، بیان کرد: خداوند دستور به ترتيل خواندن قرآن را بر پيامبر اسلام(ص) صادر می‏‌نمايد و آن حضرت را از شتابان خواندن قرآن نهی كرده است، خداوند سبحان تنها به امر به ترتيل اكتفا نكرده، بلكه آن را با مصدر(ترتيلاً) كه بيانگر اهتمام و تعظيم است، تأكيد كرده است.
وی در پایان بر ضرورت تربيت اسلامي و نقش يگانه قرآن كريم در اين نوع تربیت تأکید کرد و افزود: آحاد جامعه بايد از قرآن كريم سهم بسزایی داشته باشند تا بتوان آنان را از سواد قرآنی بهره‌مند دانست، سوادی كه بتواند زمينه‌ساز بهره‌گيری مادام‌العمر از قرآن كريم باشد.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 14ماه و -15روز