راه اندازی ۱۳ رشته جدید در دانشگاه ایلام

رییس دانشگاه ایلام ازموافقت شورای گسترش وزارت علوم با این دانشگاه برای پذیرش دانشجو در 13 رشته در مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری خبر داد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ طاهر علی‌محمدی  با اعلام این خبر گفت:با رایزنی ها و پیگیری‌های انجام شده ، شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم ، تحقیقات وفنآوری با صدورمجوز 13رشته تحصیلی شامل 2 رشته در مقطع کارشناسی،7رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 4 رشته در مقطع دکتری موافقت کرد.
وی با بیان اینکه این رشته ها شامل: علوم ورزشی گرایش علوم انسانی ورزش و علوم اقتصادی گرایش اقتصاد نظری در مقطع کارشناسی و تاریخ تشیع،مدیریت سازمان‌های دولتی گرایش برنامه ریزی و نظارت ، ریاضی کاربردی و 4 رشته مهندسی کشاورزی با گرایش‌های علوم باغبانی ، علوم خاک ، سازه‌های آبی و  مکانیزاسیون و تاریخ تشیع در مقطع کارشناسی هستند.
رییس دانشگاه ایلام ، الهیات و معارف اسلامی گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی ،تغذیه‌ی دام ،زراعت گرایش اکولوژی گیاهی و علوم جنگل را رشته‌هایی دانست که دوره‌ی دکترای آنها راه اندازی شده است و تصریح کرد: بر اساس سیاست وزارت علوم مبنی بر گسترش رشته‌های تحصیلات تکمیلی، دانشگاه ایلام نیز سیاست راهبردی خود را در این زمینه قرار داده است و رایزنی برای اخذ رشته‌های دیگر ادامه دارد.
علی‌محمدی تصریح کرد: دانشگاه ایلام هم‌اکنون دارای 74 رشته‌ی تحصیلی در مقاطع کاردانی ، کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری است.
نظرات ارسال نظر
  • کارزاندر تاریخ ۱۹ تير ۱۳۹۲

    ایکاش مسئولین دانشگاه ایلام به جای اینکه سالی 13 رشته به رشته های دانشگاه اضافه کنند ترتیبی اتخاذ نمایند تا از فارغ التحصیلان رشته های فعلی آن دانشگاه سالی 13 نفر هم استخدام شوند!!. این توسعه 13 رشته ای یک توسعه یک جانبه و بدون توجه و غافل از میزان بهره وری و چگونگی استفاده از خروجی دانشگاه است. نه خداوکیلی کدام یک از رشته های:الهیات و معارف اسلامی گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی ،تغذیه‌ی دام ،زراعت گرایش اکولوژی گیاهی و علوم جنگل-علوم ورزشی گرایش علوم انسانی ورزش و علوم اقتصادی گرایش اقتصاد نظری در مقطع کارشناسی و تاریخ تشیع،مدیریت سازمان‌های دولتی گرایش برنامه ریزی و نظارت ، ریاضی کاربردی و 4 رشته مهندسی کشاورزی با گرایش‌های علوم باغبانی ، علوم خاک ، سازه‌های آبی و مکانیزاسیون و تاریخ تشیع دارای امید یک نفر استخدام در آینده هستند. بازار کار این رشته ها کجاست؟؟؟

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -12روز