فرماندار ایلام با عصبانیت شدید ؛ نمایندگان بهزیستی و بانک کشاورزی استان را از کارگروه اخراج کرد

فرماندار ایلام  در نشست "کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان"، با عصبانیت نماینده بهزیستی استان را اخراج و مانع ورود با تاخیر نماینده‌ی بانک کشاورزی استان به این  نشست شد.

 

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه ایلام ،ولی الله حیاتی در این نشست با بیان اینکه با وجود دعوت‌های مستمر از بهزیستی استان برای شرکت در نشست کارگروه ، در جلسات قبل حضور نیافته اند نماینده این سازمان را از جلسه کارگروه اخراج کرد.

 

حیاتی همچنین مانع ورود نماینده بانک کشاورزی استان به دلیل تاخیر یک ساعته وی شد.

 

 فرماندار در ادامه کارگروه اظهار کرد: در سال گذشته بیش از 3 هزار و 673 شغل از طریق اعطای تسهیلات خود اشتغالی و مشاغل خانگی در شهرستان ایلام ایجاد شده است.

 

وی با بیان اینکه علاوه بر این  طی امسال 29 طرح در قالب طرح کشوری بنگاه های بازده با بیش از 6 میلیارد تومان مصوب و برای دادن تسهیلات به بانک ها معرفی شده اند ادامه داد: دستگاه های مرتبط با ایجاد مشاغل خانگی و خود اشتغالی موظف به پیگیری و رفع موانع طرح ها هستند و باید تا تحقق اهداف موضوع را به صورت جدی پیگیری کنند.

 

حیاتی خاطر نشان کرد: در سال گذشته بیش از یک هزار  و 393 طرح مشاغل خانگی با اعتبار بیش از 8 میلیارد تومان مصوب و انجام شده است.

فرماندار ایلام با اشاره به اینکه طی امسال بیش از 801 طرح اشتغال زایی برای دادن تسهیلات به بانک های عامل ارسال شده است تصریح کرد: بیش از 6 میلیارد تومان برای تحقق این طرح ها اختصاص یافته است.

 

 وی تاکید کرد: دستگاه های اجرایی به محض تحقق اشتغال موردنظر  باید آن را وارد سامانه تعریف شده کنند.

فرماندار ایلام تاکید کرد: دستگاه های اجرایی واجدین شرایط را شناسایی و برای دادن تسهیلات و  اشتغال زایی به بانک های عامل معرفی کنند.

حیاتی با بیان اینکه 45 درصد جمعیت استان در شهر ایلام متمرکز هستند بیان کرد: باید از این ظرفیت و پتانسیل برای ایجاد مشاغل خانگی و خود اشتغالی به بهترین شکل ممکن نهایت بهرمندی را برد.

 

فرماندار ایلام بر حل مشکل پرونده هایی که به هر دلیل مشکل دارند و به آنها اعتبار اختصاص پیدا نکرده تاکید کرد.

 

نعمتی مدیر کل اقتصادی استانداری ایلام نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه تسهیلات مشاغل خانگی و خود اشتغالی باید در اسرع وقت پرداخت شود اظهار کرد: این مهم باعث اشتغالزایی و رفع مشکلات می شود.

 

وی با بیان اینکه پیگیری طرح های نیازمند یک رابط ویژه بین دستگاه اجرایی و بانک عامل است خاطر نشان کرد: این مهم باید در شهرستان های سطح استان به صورت جدی پیگیری شود.

 

مدیر کل اقتصادی استانداری ایلام با اشاره به پیگیری جدی پرونده های ناقص مشترکان توسط دستگاه های مربوطه تصریح کرد: نظارت بر اجرای طرح باید جدی و مستمر باشد و کسانی که قصد منحرف کردن تسهیلات در جای غیر واقعی هستند برخورد جدی صورت بگیرد.

 

وی تاکید کرد: دستگاه های اجرایی مشکلات و موانع طرح های اشتغال زایی را رفع  و نظارت کنند تا شخص بیکار و یا بدهکار  نشود.

نظرات ارسال نظر
 • ايراميدر تاریخ ۱۲ تير ۱۳۹۲

  نمری وخدا واخر عمرو چه کاریلید نکید یی فرمانداره تالان وه کوره بویده جناب فرماندار مردم دیرن ارای تیکی نان گدایی کن کوره فره مردم دار

  پاسخ به این نظر
 • مهرانادر تاریخ ۱۲ تير ۱۳۹۲

  این جناب آقای حیاتی قبلاً فرماندا مهران بودن و قبل اینکه فرماندار مهران بشن کارمند یکی از ادارت دهلران بودن. در زمان صدراتشون توی فرماندای مهران هم همین اخلاق رو داشتن و خیلی عصبانی میشدن و سر کارمندا و اعضای جلسات شورای اداری شهرستان داد و بیداد میکردن . و نکته آخر و عجیب هم اینکه ایشون فرماندا نمونه کشور هم شدن!!

  پاسخ به این نظر
 • روح الهدر تاریخ ۵ مرداد ۱۳۹۲

  ما که تومهران خیری ازش ندیدیم

  پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -10روز