رضایی در ایلام: یارانه ها باید به شکل درآمدی در کشور شکل بگیرد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: یارانه ها باید به شکل درآمدی در کشور شکل بگیرد.
به گزارش خبرنگار مهر، محسن رضایی صبح یکشنبه در دانشگاه ایلام در جمع دانشجویان ایلامی اظهار داشت: طرح هدفمند کردن یارانه یکی از مهمترین طرحهای کشور است که باید نحوه اجرای آن تغییر کند.
وی ادامه داد: یکی از مهمترین مباحث یارانه این است که این یارانه نباید توزیعی و تورمی باشد بلکه باید به شکل درآمدی باشد.
وی عنوان کرد: در حال حاضر ارزش پولی کشور پایین آمده و هزار تومان الان معادل 300 تومان سال گذشته است.
وی افزود: یارانه نه تنها نباید قطع شود بلکه باید اضافه هم بشود و در شرایط امروز با توجه به کاهش قدرت خرید مردم، باید یارانه‌ها از 45 هزار تومان به 110 هزار تومان برای هر نفر افزایش یابد.
رضایی اظهار داشت: نفوذ سياسي ايران در منطقه از همه كشورها بيشتر است و اين قدرت بدون تكيه بر قدرت‌هاي بين المللي تبديل به يك دولت خود جوش و پايدار شده است و اين قدرت متكي به مردم در اين سه دهه گام‌هاي بلندي برداشته شده وملت ايران به روياهاي دست نيافتني خود در پيش از انقلاب دست يافته است.
رضایی افزود: یکی از مباحث کشور ما عدم نفوذ اقتصادی در کشورهای دیگر است در حالی که ما از نفوذ سیاسی مناسب برخوردار هستیم.
وی ادامه داد: به عنوان مثل نفوذ ما در کشور عراق بیش از کشورهای دیگر است ولی نفوذ اقتصادی کشور ترکیه از کشور ما بیشتر است و اکثر بازارهای اقتصادی عراق در دست ترکیه است.
این مسئول لازمه سیاست خارجی را علاوه بر نفوذ سیاسی، نفوذ اقتصادی دانست و افزود: در حال حاضر یکی از مهمترین ضعفهای کشور ما عدم نفوذ اقتصادی در سیاست خارجی خود هستیم.
رضایی عنوان کرد: کلمه اقتصاد مقاومتی امسال از سوی مقام معظم رهبری به دلیل تشدید اعمال تحریم‏های اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران به کار گرفته شد.
وی افزود: همه‏ دلایل گرانی‏ها ناشی از تحریم‏ها نیست و سوء‏ مدیریت داخلی نیز در این زمینه امری مؤثر است.
وی عنوان کرد: باید کاری کنیم که به مردم آسيبی وارد نشود و اکنون گرانی به طور غیرقابل پیش بینی افزایش می یابد.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 10روز