کارخانه تولید لوله‌های آزمایشگاهی دره‌شهر کار خود را آغاز کرد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام از آغاز به کار کارخانه تولید لوله‌های آزمایشگاهی در دره‌شهر خبر داد.
علی مهدوی، در حاشیه مراسم بهره برداری ازکارخانه تولید لوله‌های آزمایشگاهی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: برای اجرای واحد تولید لوله‌های آزمایشگاهی پلاستیکی شرکت آروین پلاست ماداکتو مبلغ 3.6 میلیارد ریال در بخش سرمایه‌گذاری ثابت هزینه شده است که از این میزان، مبلغ 2.6 میلیارد ریال تسهیلات از محل کمک‌های فنی اعتباری وزارتخانه با عاملیت بانک سپه تأمین شده است.
وی با بیان اینکه ظرفیت تولید شرکت آروین پلاست ماداکتو سالانه 24 میلیون عدد است، تصریح کرد: با بهره‌برداری از این واحد زمینه اشتغال برای تعداد 5 نفر از جوانان این منطقه فراهم شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نگهداشتن، ترکیب کردن و گرم کردن مواد شیمیایی مایع یا جامد در مقادیر کم را از جمله کاربردهای لوله‌های تولیدی این کارخانه دانست و گفت: از لوله کشت در آزمایشگاه‌های زیست شناسی برای کشت و نگهداری اورگان‌های زنده مانند باکتری‌ها، کپک‌ها استفاده می‌شود.
مهدوی با بیان اینکه نگهداری از نمونه‌های خون از کاربرهای متداول محصولات این کارخانه است گفت : محصولات تولیدی شرکت آروین پلاست ماداکتو دارای بیشترین مصرف پزشکی است.
وی ادامه داد: هم اکنون بخشی از نیاز کشور به لوله‌های آزمایشگاهی از طریق واردات تأمین می‌شود، بنابراین در سطح کشور ظرفیت‌های خالی فراوانی وجود دارد و همین امر موجب شده است که بازار بسیار مناسبی برای عرضه تولیدات این شرکت وجود داشته باشد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان تحصیلکرده منطقه، جلوگیری از خروج ارز و ایجاد ارزش افزوده در محصولات صنایع شیمیایی را از نتایج افتتاح و بهره برداری از چنین طرحی در شهرستان دره شهر دانست.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 10روز