در دهه فجر؛ ۷۸۰ پروژه عمرانی در ایلام به بهره بردای می رسد + اخبار کوتاه

معاون عمرانی استانداری ایلام اعلام کرد: 780 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 1800 میلیارد ریال در دهه فجر امسال در استان ایلام به بهره بردای می رسد.

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد کرمی گفت: علاوه بر طرحهای عمرانی تعداد 1474 طرح تسهیلاتی با اعتبار بیش از 230 میلیارد ریال نیز از جمله طرحهای قابل بهره برداری در دهه مبارک فجر است.
وی افزود: از تعداد این طرحها 65 طرح عمرانی و 194 طرح تسهیلاتی در حوزه روستاهاست.
احمد کرمی توسعه بخش کشاورزی را از جمله مهمترین برنامه دولت در سالجاری عنوان کرد و بیان داشت: بیشترین طرحهای تسهیلاتی قابل افتتاح در حوزه کشاورزی است که به یقین می توان ادعا کرد در این حوزه تحول عظیمی حاصل شده است.
وی مهمترین طرحهای قابل افتتاح در دهه مبارک فجر را در حوزه های گازرسانی به شهرها و روستا، طرحهای آب و برق، اصلاح شبکه و دفع آبهای سطحی، عمران شهری و روستایی، طرحهای توسعه روستایی، احداث خانه های عالم، مشاغل خانگی و طرحهای توسعه کشاورزی عنوان کرد.
دهه فجرمیدان ارزیابی دوستان و دشمنان انقلاب و نظام است
معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام گفت: دهه فجرمیدان ارزیابی دوستان و دشمنان انقلاب و نظام است که حضور حداکثری مردم در راهپیمایی 22 بهمن دشمنان انقلاب را مایوس و آنرا اثبات می کند.
حسن بهرام نیا در نشست شواری دهه فجر استان اظهار داشت: مردم ولایت مدار استان در اعصار گذشته پایبندی خود را به اصول ومبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی اعلام داشته اند که امسال نیز در یوم الله 22 بهمن با حضورگسترده خود یک بار دیگر دشمنان نظام و اسلام را مایوس و برگ زرین دیگری بر افتخارات خود خواهند افزود.
وی افزود: بی‌شک مردان بزرگ در میدان‌های سخت شناخته می‌شوند، دهه فجر امسال و انتخابات پیش رو نیازمند بصیرت‌شناسی و بصیرت افزایی است تا اقتدار نظام را به رخ جهانیان بکشد.
وی به برگزاری مردمی مراسمات دهه فجر تاکید و تصریح کرد:صاحبان اصلی نظام مردمند و در هر جایی که تشخیص دهند باید وارد صحنه شوند قطعا با بصیرت لازم در صحنه حضور خواهند داشت که در روز 22 بهمن این موضوع را به درستی اثبات خواهند کرد.
معاون سیاسی امنیتی با اشاره به سخنان رهبری در خصوص دهه فجر انقلاب اسلامی تصریح کرد: دهه فجر خاستگاه ارزش‌های اسلامی، مقطع رهایی ملت ایران و بخشی از تاریخ درخشان ماست که گذشته را از آینده جدا و اسلام را دوباره متولد نمود که در تاریخ ایران نقطه‌ای تعیین‌کننده و بی‌مانند است.
900 میلیارد ریال در بخش کشاورزی ایلام پرداخت شد
معاون برنامه ریزی استاندار ایلام گفت: نزدیک به 900 میلیارد ریال به اجرای طرح های توسعه کشاورزی استان پرداخت شد.
حشمت اله عسگری در بازدید از طرح های توسعه کشاورزی شهرستان دهلران گفت: تسهیلات توسعه بخش کشاورزی استان ایلام از دو محل یعنی وام های با سود هفت و 13 درصدی پرداخت می شود.
وی ادامه داد: این 900 میلیارد ریال تسهیلات با سود هفت درصد برای اجرای یک هزار و 560 طرح کشاورزی استان در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.
معاون برنامه ریزی استاندار ایلام به تسهیلات 13درصد بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: در این بخش نیز سهم استان 780 میلیارد ریال است.
وزیر جهاد کشاورزی به ایلام سفر می کند
استاندار ایلام گفت: وزیر جهاد کشاورزی در روزهای آینده به استان سفر می کند.
محمود عباس زاده اعلام کرد: صادق خلیلیان در سفر به ایلام از تلاش های اعضای کارگروه توسعه کشاورزی استان به سبب کسب رتبه نخست کشور در جذب اعتبارهای صندوق توسعه ملی، قدردانی خواهد کرد.
وی ادامه داد: مدیرعامل بانک کشاورزی نیز در این سفر وزیر را همراهی می کند.
استاندار ایلام افزود: وزیر جهاد کشاورزی همچنین در این سفر در جریان میزان پیشرفت فیزیکی طرح های در دست اجرای حوزه کشاورزی استان قرار می گیرد.
وی افزود: این سفر قرار بود هفته گذشته انجام شود، اما به سبب مشغله کاری وزیر جهاد کشاورزی به احتمال زیاد در نیمه نخست بهمن انجام می شود.
عباس زاده یادآور شد: 720 میلیارد ریال اعتبار از ابتدای دی تاکنون برای توسعه و اجرای طرح های کشاورزی استان ایلام جذب شده است.
عزل و نصب مدیران در شهرستان ها باید با هماهنگی فرمانداران صورت گیرد
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: هرگونه عزل و نصب مدیران اجرایی در شهرستان های مختلف استان باید با هماهنگی فرمانداران انجام شود.
حسن بهرامی نیا در نشست شورای اداری استان اعلام کرد: در دو ماه گذشته برخی از دستگاه های اجرایی استان اقدام به عزل و نصب مدیران اجرایی مختلف کرده اند که بدون هماهنگی با فرمانداری های انجام شده است.
وی افزود: مدیران اجرایی قبل از تعیین افراد برای تصدی مسوولیت های اجرایی آنان را به فرمانداران برای احراز صلاحیت و انجام امور اداری معرفی و در صورت موافقت فرمانداری ها به این مشاغل تعیین کنند.
معاون استاندار ایلام همچنین از مدیران دستگاه های اجرایی استان خواست در کارگروه های مختلف حضور فعال و مستمری داشته و از معرفی نماینده در این نشست ها خوداری کنند.
دستگاه های اجرایی مکاتبه های اداری را از طریق سامانه شبکه ایران انجام دهند
معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استاندار ایلام گفت: دستگاه های اجرایی استان، مکاتبه های اداری خود را از طریق سامانه شبکه ایران انجام دهند.
موسی کریمی در نشست شورای اداری ایلام اعلام کرد: این سامانه از ایمن ترین، دقیق ترین و سریع ترین شبکه های ارتباطی میان دستگاهی است که در کشور راه اندازی شده است.
وی افزود: دستگاه های اجرایی مختلف می توانند با استفاده از این سامانه ضمن افزایش سرعت و دقت در انجام امور اداری از پرداخت هزینه های پستی نیز جلوگیری کنند.
معاون استاندار ایلام همچنین به اجرای طرح مهرآفرین در کشور اشاره و تاکید کرد: دولت در راستای تراکم زدایی، بخشی از اختیار خود را در این حوزه به استانداران تفویض کرده است و مدیران اجرایی می تواننند از این فرصت برای تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به پیمانی استفاده کنند.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 7روز