احتکار برنج در استان ایلام/ عدم نظارت کافی مسئولان

در حالی که تا چند هفته گذشته در مغازه های استان ایلام به وفور برنج یافت می شد به یک باره فروشندگان تمام برنج های خود را جمع آوری کردند و در حال حاضر اغلب فروشندگان می گویند برنج نداریم.
تا همین چند هفته پیش در تمام مغازه های استان ایلام برنج به وفور وجود داشت ولی یک باره فروشندگان، تمام برنج های خود را جمع آوری کردند و به نحوی اقدام به احتکار کردند.
در این بین متاسفانه در حال حاضر به هر مغازه ای سر بزنی می گوید برنج ندارم و متاسفانه این اقدام و شایعه پراکنی فقط به مردم ضربه می زند.
توزیع برنجهای دولتی در چند هفته گذشته در نقاط مختلف استان ایلام باعث شده مردم استان ایلام صفهای طولانی برای خرید برنج تشکیل بدهند که اصلا شایسته شان و جایگاه مردم نیست.
هرچند در این میان خود مردم نیز با توجه کردن به شایعات بر مشکلات موجود دامن می زنند و از ترس اینکه برنجی دیگر در بازار نباشد یا قیمت آن چند برابر شود اقدام به خرید بیش از نیاز می کنند که با وجود کمبود برنج منجر به تشکیل صفهای طولانی می شود.
در حال حاضر برنج در استان ایلام وجود ندارد و همه بحث اصلی مردم به برنج تبدیل شده است و آیا این جای سئوال ندارد که مغازه های بزرگی که تا دیروز پر از برنج بوده چطور یک باره خالی شده است و مسدولان در قبال این اتفاق چه کرده اند.
نظرات ارسال نظر
  • ملکیدر تاریخ ۲۶ دی ۱۳۹۱

    آقایان مسئول تقبل زحمت کرده و مثل دوران جنگ و بعد از انقلاب سیستم کوپن راه اندازی تا هم همه بتوانند برنج تهیه کنند هم این صفهای طولانی تشکیل نشود. این مردم شایسته چنین بی برنامگی نیستند.ما که 20 سال در کمال نظم و قانون و بتدریج با کوپن کالا گرفتیم این بار نیز برای جلوگیری از بی نظمی این رفتار را عملی نمایید و هیچ بار منفی سیاسی و مدیریتی هم ندارد.اما بار منفی الان برای مدیران موجود است که فعلا نتوانستند مسئله به این کوچکی را حل کنند.واقعاً این نوع تشکیل صف و محرومیت عده ای و بی برنامگی مدیران شایسته و بایسته این ملت نیست. مردم همه چیز حتی عواقب تحریم را قبول کرده اند و در راستای اقتصاد مقاومتی دم نزده اند اما شما مدیریت!!!!!!!!!!!!!کنید.

    پاسخ به این نظر
  • علیدر تاریخ ۲۸ دی ۱۳۹۱

    مسئولان از تماشای این صف ها لذت میبرند وبعد در مصاحبه شان میگن اگر مشکل دارید با 125 تماس بگیرید آنها این چیزها را نمی بینند فقط خدا به داد این مردم برسه و بس

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 16سال و 9ماه و 3روز