احمدی: فاز دوم هدفمندی یارانه ها در فرصت مناسب اجرا شود

نماینده دهلران، دره شهر و آبدانان در مجلس شورای اسلامی گفت: فاز دوم هدفمندی یارانه ها در فرصت مناسب اجرا شود.

علی محمد احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با اشاره به تحریم ها و فشارهای اقتصادی دشمنان به ملت ایران گفت: تنها راه مقابله با تحریم دشمنان، مجاهدت، پایداری، استقامت و بهره گیری اصولی از کار و سرمایه ایرانی است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: بهره گیری از مدیران کارآمد و توانمند در عرصه مدیریتی و استفاده بهتر از زیرساخت ها و ظرفیت های موجود یکی دیگر از راه های مقابله با تحریم های دشمنان است.

وی در خصوص اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها گفت: مرحله اول هدفمندسازی یارانه ها به منظور ارتقای کارایی، شفافیت قیمت ها و تعدیل درآمدها در جامعه اجرا شد.

احمدی افزود: هدفمندسازی یارانه ها در زمینه هایی با موفقیت هایی روبرو بوده است.

وی ادامه داد: بحث هدفمند سازی یارانه ها یک مجموعه است که اگر بخشی از آن اجرا شود و بخش دیگر آن اجرا نشود شاید آثار مرحله اول از بین رود.

وی در ادامه با اشاره به تحولات پولی و مالی به ویژه شوک عرضی که در سال جاری در ماه های پایانی سال در نیمه دوم امسال رخ داد، گفت: مجلس به این جمع بندی رسید که شاید اجرای فاز دوم هدفمندی، هزینه های بیشتری در مقابل دستاوردهای آن در پی دارد و قانونی را تصویب کرد که این فاز را تا پایان سال به تأخیر بیندازد.

وی تصریح کرد: تأخیر در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها در واقع به معنای کنار گذاشتن بخش هدفمندسازی یارانه ها نیست.

وی اضافه کرد: در فرصت مناسب و شاید درسال آینده مرحله دوم هدفمندسازی یارانه ها اجرا شود و با برنامه ریزی های دولت و پیگیری مسئولان تلاش بر این خواهد شد که ثمرات اجرای هدفمندسازی یارانه ها موجب رشد اقتصادی، افزایش کارایی و افزایش عدالت اجتماعی در جامعه شود.

نظرات ارسال نظر
  • سليمانيدر تاریخ ۸ بهمن ۱۳۹۱

    شوك عرضي در متن اشتباه است شوك ارزي نوشته شود

    پاسخ به این نظر
  • وبگرددر تاریخ ۸ بهمن ۱۳۹۱

    مجید دلبندم شوک عرضی اشتباهه اون شوک ارزیه !!!

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 15سال و 10ماه و 8روز