معضلات تکراری فرودگاه ایلام برای مسافران/ سرمایه گذاران منصرف می شوند

طی چند روز گذشته بعد از بارش برف و باران در استان باز هم پروازهای فرودگاه ایلام به طور متوالی لغو می شدند تا نشان دهد یکی از مهمترین عواملی که سد راه توسعه استان است عدم دسترسی مناسب است و سرمایه گذاران با دیدن چنین شرایطی ترجیح می دهند در استانی با دسترسی بهتر سرمایه گذاری کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، فرودگاه ایلام طی چند روز گذشته به جای اینکه یک عامل مهم در توسعه استان باشد و زمینه لازم برای سرمایه گذاری در استان فراهم کند به عنوان یک سد محکم بر سر راه توسعه معرفی شده است.
پروازهای دو روز پیش فرودگاه شهدای ایلام هم به سبب وجود گرد و غبار شدید در آسمان ایلام و نبود دید کافی خلبان تعطیل شد.
روز گذشته نیز پروازهای فرودگاه شهدای ایلام ‏به دلیل بارش شدید برف و یخبندان به ‏تعطیلی کشیده شد‏‎.
با نگاهی به لغو پروازهای فرودگاه ایلام می توان گفت وجود چنین فرودگاهی که به بهانه های کوچک تمام پروازهای آن لغومی شود به عنوان سد بزرگی در راه توسعه استان قرار گرفته است چراکه این استان به علت دوری از مرکز نیازمند حمل و نقل هوایی است.
اگر محل این فرودگاه نامناسب است باید محل آن را تغییر داد و اگر هم نواقصی دارد باید برطرف شود که این همه مشکل برای مسافران به وجود نیاورد.
روز گذشته پرواز تهران - ایلام به تهران بازمی گردد و یا گاهی اتفاق افتاده که پرواز تهران به ایلام در فرودگاه کرمانشاه به زمین نشسته است و این اتفاق چه بسا سرمایه گذار را به این فکر می اندازد که در شهر و استانی با امکانات دسترسی بهتر سرمایه گذاری کند.
با این توضیحات ضروری است که هرچه زودتر این معضل اساسی در استان برای همیشه برطرف شود و واقعا فقط در مواقع اضطرار، پروازی لغو شود نه اینکه کمبود تجهیزات و بدی شرایط فرودگاه باعث لغو پروازها شود.
اگر قرار باشد استان محرومی مثل ایلام توسعه پیدا کند اولین فاکتور لازم، حمل و نقل است که این استان متاسفانه چه در حمل و نقل جاده ای و چه هوایی بسیار ضعیف است.
صنعت مهم حمل و نقل ریلی هم به رغم وعده های زیاد هنوز در استان وجود خارجی ندارد.
نظرات ارسال نظر
 • در تاریخ ۲۴ دی ۱۳۹۱

  تعطیلش کنند بهتر است.لاقل حق مناطق محروم کارمندان برقرار می شود.ممنون

  پاسخ به این نظر
 • امیررضادر تاریخ ۲۴ دی ۱۳۹۱

  خیلی خوبه چون توی دنیا مقام اول راکسب میکنیم و اسم ایلام هم بعنوان تنها فرودگاه بدون هواپیما درکتاب گینس ثبت میشه ؟ جالبه نه

  پاسخ به این نظر
 • بهادريدر تاریخ ۲۵ دی ۱۳۹۱

  با سلام روز دوشنبه فبل از بارندگي ما مسافر پرواز تهران ايلام بوديم كه به علت مشكل سوخت پرواز باطل شد روز سه شنبه پرواز تا نزديكي فرودگاه ايلام امد ولي به علت نداشتن ديد حداقل كمتر از 5000 متر به تهران برگشت هرچند مسافران درخواست فرود در فرودگاه كرمانشاه داشتند كه مورد موافقت قرار نگرفت وبعداز ان هم بطور سريالي تا سه روز پشت سرهم باطل شد كه واقعا باعث برهم زدن برنامه ها و عدم اعتماد به پرواز هاي ايلام ميشه اما چرا باوجود هزينه گزاف وسنگين و به قيمت كم كم كردن اعتبارات بخشي هاي ديگر وبا وجود پرداخت نزديك به 16 يا ١٧ ميليارد تومان هنوز نميتوان روي اين پرواز برنامه ريزي داشت به دليل وجود كوههاي اطراف ومحل قرار گيري فرودگاه باعث مشكلاتي براي فرود وپرواز ميشود باند ١٤ به علت وجود انتن صداوسيما كه انهم بايد جابجا ميشد كه عليرغم اعتبارات واجراي محل جديد ان ظاهرا هنوز جابجا نشده و موضوع ديگر تملك بخشي از زمين هاي اطراف فرودگاه براي نصب چراغ هاي ايپروچ ميباشد كه متاسفانه انجام نشده و موضوع ديگر بايد تلاشي صورت گيرد كه فرودگاه تعداد پروازها ان و مسيرهاي ان افزايش يابد تا درجه اهميت ان بالا رفته وخودبخود براي ان امكانات ايجاد خواهد شد در پايان در سالهاي اخير زحمات زيادي كشيده شده ودر سال جاري هم خيلي اقدامات صورت گرفته كه بايد از دست اندركاران انها تشكر كرد و درخواست ما ازاستاندار محترم كه در پرواز روز سه شنبه تشريف داشتند اولويت بخشي به حمل ونقل هواي وزميني وريلي ميباشد استان ظرفيتهاي زياد دارد كه اگر زير ساخته ان ساخته شود ميتوان انرا در رديفهاي استانهاي درحال برخورد قرار داد بشرطي كه در اين شرايط اولويت بخشي از اعتبارات دردستور كار مديريت محترم قرار گيرد انشالله

  پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 8روز