ایلام استانی که حتی یک فرهنگسرا ندارد

استان 540 هزار نفری ایلام حتی یک فرهنگسرای کوچک هم ندارد.
 به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، استان در حال توسعه ایلام که از سوی مسئولان آن به همه بخش‌ها پرداخته شده، کوچک‌ترین توجهی به مقوله فرهنگسرا به عنوان یکی از نیازهای اساسی این استان نشده است.
اگر گوشه گوشه استان ایلام را سر بزنید جایی به نام فرهنگسرا در آن یافت نشده تا جوانان و کودکان این دیار در آرامشی سرشار در کنار دیگر هم‌سن و سالان خود به فراگیری هنرها و ... بپردازند و اوقات فراغت خود را سپری کنند.
اولیا، پدران، مادران و ... جایی را برای سپری کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان خود نمی‌شناسند تا به آن محل مراجعه کنند.
این در حالی است که در استان‌های مجاور هر دستگاه‌ فرهنگی نسبت به ایجاد یک فرهنگسرا اقدام کرده است.
در استان ایلام هیچ متولی خاصی وجود ندارد که به این مقوله بسیار مهم و اساسی بپردازد تا بخشی از نیازهای جامعه را برطرف کند.
در حال حاضر بسیاری از بزهکاری‌هایی که در گذشته استان ایلام فاقد و عاری از آن بود در این استان به چشم می‌خورد که در بیشتر آنان نوجوانان عامل اصلی این بزهکاری‌ها هستند.
شاید زمانی که نام سرقت مسلحانه از بانک به گوش هر شنونده‌ای می‌رسید نام تعدادی خلافکار حرفه‌ای و زبده برایش تداعی می‌شد اما در ایلام چنین نیست بلکه اولین سرقت مسلحانه بانک ملی توسط سه نفر انجام گرفت که دو نفر از آنان تنها 20 سال داشتند.
نگارنده این یادداشت قصد ندارد علت این سرقت را به فقدان فرهنگسرا در استان ربط دهد اما می‌شود با ایجاد فرهنگسرا و ایجاد برنامه‌های متنوع به غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان بیش از گذشته پرداخت.
امیدوارم مسئولان امر در استان ایلام به این مقوله مهم بیش از گذشته توجه کنند و در راستای ایجاد یک فرهنگسرای جامع و کامل گام بردارند.
نظرات ارسال نظر
  • عبدالله فرخندهدر تاریخ ۲۵ دی ۱۳۹۱

    باسلام وعرض ادب محضرنگارنده محترم وبينندگان سايت،به اطلاع اهالي محترم فرهنگ وهنراستان مي رساند كه تنهاتحفه ي سفردولت هفتم به استان ايلام قول مساعد رئيس جمهوروقت ايجاديك فرهنگسرادراستان ايلام بودكه بابي تدبيري مسئولان استان محقق نشدوتبديل به تاسيس فضايي گشت كه هيچ توجيهي براي فرهنگسراندارد،چراكه فرهنگسرامي بايستي موقعيت مركزي داشته باشدتااهالي فرهنگ،هنروادب به راحتي به آن دسترسي داشته باشندوهنرخودراعرضه بدارند،نه نقطه ي كوري كه هيچ خانواده ي ايلامي اجازه ي فرستادن فرزندخودرابه آنجا(ارغوان)نمي دهد،هم چنين درسفردولت نهم به استان نيزمصوبه ي ايجادسالن 1200 نفره راداشتيم كه آن نيز محقق نشد كه اين نيز ازبي توجهي مسئولين استان نسبت به امرخطيرفرهنگ وهنرمي باشد كه سعدي شيرين سخن دراين راستامي فرمايد: نخواهي كه ضايع شودروزگار به ناكارديده مفرماي كار

    پاسخ به این نظر
  • یک ایلامیدر تاریخ ۲۵ دی ۱۳۹۱

    خیلی ممنون فرهنگسرا نخواستیم اگه مسولین زحمت کش استان توانستند برنج مورد نیاز مردم را تامین کنند کلی هنر کردند تا این مردم بیچاره در صف برنج همدیگر را نکشند!!! آیا وضع بهتر می شود نظر شما چیست؟

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 15سال و 9ماه و 3روز