دوشنبه 16 تیر 1399

صدور رایگان دفترچه بیمه "ایرانیان" برای افراد بی‌بضاعت در ایلام

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام گفت: دفترچه "بیمه ایرانیان" افراد بی‌بضاعت از این پس رایگان صادر می‌شود. 

دکتر"فالح کوهن" در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: به دنبال رایزنی‌های به عمل آمده با کمیته امداد امام خمینی (ره) در استان ایلام، درصورت تایید این نهاد، صدور دفترچه "بیمه ایرانیان" افراد بی‌بضاعت رایگان انجام خواهد شد. 

وی هزینه صدور دفترچه بیمه ایران را 63 هزار تومان اعلام کرد وافزود: اگر کمیته امداد استان ایلام تأیید کند که فرد متقاضی بیمه ایرانیان بی‌بضاعت است این هزینه به صفر می‌رسد. 

کوهن پرداخت 90 درصد ازهزینه درمانی از جمله داده‌های دفترچه بیمه ایرانیان دانست و گفت: چنانچه فردی در بیمارستان بستری است اما فاقد دفترچه بیمه باشد می‌تواند با رایزنی با نمایندگی بیمه سلامت، همانجا خود را بیمه کند. 

وی درباره چگونگی اجرای بیمه سلامت در ایلام نیز گفت: قرار است 17صندوق بیمه‌گر در استان ایلام در بیمه سلامت تجمیع پیدا کند، اگر این اتفاق بیفتد، فضای کاری بیمه علاوه بر ورود به بخش درمان وارد سیستم بهداشتی افراد نیز خواهد شد. 

مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام درباره آخرین خدمات بیمه‌ای این سازمان که از طریق الکترونیکی انجام می‌شود نیز اظهار کرد: در راستای تحقق اصل 44 درحال حاضر پروسه صدور، تعویض یا تمدید دفترچه‌ها از طریق 10دفتر پیشخوان دولت در سطح استان ایلام انجام می‌شود. 

"فالح کوهن" میانگین زمان صدور، تعویض یا تمدید دفترچه بیمه در اداره کل بیمه سلامت استان ایلام را حداکثر 20 دقیقه اعلام کرد و گفت: متقاضیان دفترچه بیمه ایرانیان می‌توانند حتی از طریق فضای مجازی یا ارتباط تلفنی دفترچه خود را در منزل دریافت کنند. 

وی تعداد متقاضیان دفترچه بیمه ایرانیان را روزافزون خواند و درباره آخرین شرایط بیمه خویش‌فرما نیز گفت: این نوع بیمه بیشتر برای افرادی است که فاقد شناسنامه‌اند اعمال می‌شود که با توجه به شرایط موجود متقاضیان آن به حد صفر رسیده است؛ زیرا اصولا از این پس کار بیمه این افراد را بیمه ایران، عهده‌دار شده است.

نظرات ارسال نظر