شش هزار مددجوی کمیته امداد ایلام جشن خودکفایی گرفتند

جشن خودکفایی بیش از شش هزار مددجوی زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ایلام ظهر سه شنبه با حضور مسوولان ارشد کشوری این نهاد حمایتی و مقام های استانی برگزار شد.
به گزارش ایرنا، در این آیین جمع زیادی از مددجویان زیر پوشش کمیته امداد و مجریان طرح های اشتغالزایی این نهاد به همراه خانواده هایشان حضور داشتند.
جمعیت شرکت کننده در جشن به حدی بود که بسیاری از شرکت کنندگان تا پایان این آیین که نزدیک سه ساعت به طول انجامید، ایستاده نظاره گر بودند.
پخش فیلم از روند توانمندسازی شماری از مددجویان زن و مرد زیرپوشش به ویژه در مناطق روستایی به اندازه ای توجه همگان را جلب کرد که تمام شرکت کنندگان را به تحسین واداشت.
** جهان اسلام در حال الگوبرداری از ایران اسلامی 
سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور در این آیین که جمع زیادی از مدیران دستگاه های دولتی و اصحاب رسانه نیز حضور داشتند، گفت: ملت ایران در مواجهه با جنگ اقتصادی دشمن پیروز می شود. 
ˈحسین انواریˈ اظهار کرد: دشمن امروز به جنگ اقتصادی علیه ایران برخاسته ولی اراده ملت مانع رسیدن به هدف های پوشالی آنها خواهد شد. 
وی ادامه داد: اقتصاد هدف نهایی انقلاب اسلامی نیست، بلکه هدفی میانی برای دسترسی به اهداف بلند مدت است. 
سرپرست کمیته امداد کشور تاکید کرد: جهان اسلام امروز به ایران توجه دارد که چگونه مقابل تهاجم اقتصادی دشمن مقاومت می کنند و این موضوع مسوولیت ما را سنگین می کند. 
انواری بیان کرد: جهان اسلام در حال الگوبرداری از نظام اسلامی ایران است و خیزش های ملت های جهان همه نشات گرفته از انقلاب اسلامی ایران است. 
وی افزود: دفاع در مقابل جنگ اقتصادی دشمن باید مقتدرانه و با برنامه باشد و هرگونه کوتاهی در این زمینه خیانت به خون شهدا و جفا در حق آنهاست. 
*** ملت ایران روز به روز در حال افتخار آفرینی 
استاندار ایلام نیز در این آیین گفت: ملت سرافراز ایران اسلامی تمام بندها و زنجیرهای وابستگی به قدرت های استکباری را قطع کرده است. 
ˈمحمود عباس زادهˈ افزود: افتخارآفرینی ملت ایران در این عرصه روز به روز بیشتر در جامعه عملیاتی می شود. 
وی ادامه داد: دشمن امروز با حربه اقتصادی و تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران برخاسته ولی نظام به برکت هوشیاری ملت و رهبری مدبرانه، فتنه های زیادی را پشت سر گذاشته است. 
استاندار ایلام اضافه کرد: دشمن در دیگر حوزه ها نیز در مقابل ایران شکست خورده و با وارد شدن در حوزه اقتصاد قصد ضربه زدن به ایران را دارد ولی راه به جایی نخواهند برد. 
وی اظهار کرد: ایلام دارای ظرفیت ها و ویژگی های فراوانی در زمینه های مختلف فرهنگی و اقتصادی است و در طول دولت های نهم و دهم به اندازه عمر انقلاب فعالیت و سازندگی برای توسعه استان انجام گرفته است.
عباس زاده بزرگترین نعمت خداوند متعال را نعمت ایمان دانست و گفت: توفیق عبادت، اخلاص و معرفت از دیگر نعمت‌های خداوند است ولی بالاترین نعمت نیز نعمت شهادت است.
وی بیان کرد: ارزشمندترین موجودی که خداوند متعال آفریده، انسان است و پایین‌ تر از خداوند، انسان قدرتمندترین است. 
*** کمیته امداد پیشتاز در عرصه اشتغالزایی 
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور نیز گفت: تجربه این نهاد در عرصه اشتغال مددجویان امروز به الگوی دیگر کشورها تبدیل شده است. 
ˈمحمد امیدˈ افزود: مهمترین برنامه کمیته امداد در کشور توانمندسازی، استقلال اقتصادی و مالی مددجویان زیرپوشش است. 
وی ادامه داد: ایجاد اشتغال در این نهاد تنها به پرداخت تسهیلات محدود نمی شود، بلکه در این زمینه از استعداد سنجی خانواده ها آغاز و با ارائه آموزش، نظارت بر اجرای طرح ها و کمک به مقوله بازاریابی پایان می یابد. 
او اضافه کرد: تعهد سال گذشته این نهاد در ایجاد فرصت های شغلی 116هزار مورد بوده در حالی که بیش از 300 هزار فرصت شغلی برای مددجویان زیرپوشش فراهم شد. 
امید افزود: موفقیت امداد در عرصه اشتغالزایی مددجویان باعث شد دولت مسوولیت جدیدی به این نهاد واگذار کند. 
وی توضیح داد: ایجاد شغل برای مددجویان و افراد غیر زیرپوشش در شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت به عنوان مسوولیت جدید از سوی دولت به کمیته امداد واگذار شده و نام نویسی از متقاضیان در این زمینه از 16 دی جاری آغاز می شود. 
*** امداد مرز جغرافیایی نمی شناسد
نماینده مردم دهلران، دره شهر و آبدانان در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین جشن گفت: گذر زمان نقش و جایگاه کمیته امداد به عنوان یادگار امام راحل را در کشور کمرنگ نکرده است. 
دکتر ˈعلی محمد احمدیˈ افزود: این نهاد حمایتی در دوران فعالیت خود تاکنون منشا خدمات ارزشمندی بوده و در زمینه کاهش فقر و محرومیت جامعه گام های بلندی برداشته است. 
وی ادامه داد: امداد مرز جغرافیایی نمی شناسد و هر مظلومیتی که زیر ظلم قرار گرفته تجربه ثابت کرده کمیته امداد همواره در کنار او بوده است. 
نماینده دهلران اظهار کرد: پشتیبانی از گروه های کم برخوردار و آسیب پذیر جامعه در برنامه حمایتی امداد باید به گونه ای باشد که موقعیت مددجویان همواره رصد شود. 
*** ضرورت توسعه بیمه های اجتماعی در کنار مشاغل 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) ایلام نیز گفت: با وجود خدمات ارائه شده در استان به علت وجود مسائل معیشتی، برخی خانواده های مددجو همچنان با مشکلات جدی مالی مواجه اند. 
وی ادامه داد: این افراد نزدیک به سه درصد از تمام جمعیت 80 هزار نفری مددجویان زیر پوشش کمیته امداد استان را شامل می شوند. 
احمدی اضافه کرد: رفع مشکلات این افراد باید مورد توجه جدی قرار گیرد به طوری که طرحی مستقل برای رفع مشکلات این افراد تهیه و به صورت ویژه مورد بررسی قرار گیرد. 
وی همچنین خواستار گسترش بیمه های اجتماعی برای مشاغل (کوچک و بزرگ) شد و افزود: این کار در رفع محرومیت زدایی استان بسیار موثر خواهد بود. 
احمدی توجه به مرزنشینان استان را خواستار شد و گفت: توجه به این افراد افزون بر جلوگیری از مهاجرت آنان، باعث ارتقا زندگی این قشر نیز می شود.
در پایان ضمن قدردانی از کارآفرین مددجوی کمیته امداد نمایشگاهی از توانمندی های مددجویان کمیته امداد ایلام گشایش یافت.
در این نمایشگاه دستاوردهای کارآفرینان برتر و طرح های اشتغالزایی این افراد در معرض دید قرار گرفت. 
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 4روز