ساخت بخش سوختگی بیمارستان امام خمینی(ره) ایلام بزودی آغاز می‌شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان ايلام گفت: کار ساخت بخش سوختگی در بیمارستان امام خمینی(ره) شهر ایلام بزودی آغاز می‌شود.
دکتر خیرالله اسدالهی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: اجرای طرح پزشک خانواده علاوه بر ساماندهی بیشتر بیماران خدمات این دستگاه را به بهترین نحو ممکن انجام می‌سازد.
وی با بیان این‌که موضوع سلامت یکی از نیازهای اساسی انسان است و برخورداری از یک زندگی سالم و بدون بیماری از حقوق عامه مردم است و مسوولان باید در این راستا تلاش کنند،‌ خاطرنشان کرد: آنچه در دوران انقلاب در حوزه بهداشت انتفاق افتاده و جایگاه آن را بالا برده است، استقرار نظام شبکه در کشور بوده که آسایش و رفاه مردم از نتایج آن بوده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان خاطرنشان کرد: طرح پزشک خانواده طرحی است که می‌تواند به مطالبه عمومی در خصوص سلامت پاسخ دهد و انتظارات خانواده‌ها را برآورده کند و اگر بتوانیم این طرح را در استان اجرایی کنیم بسیاری از مشکلات مردم در حوزه درمان و سلامت حل خواهد شد.
اسدالهی با بیان این‌که این طرح در روستاهای سطح استان به بهترین نحو ممکن اجرایی شده است، تصریح کرد: بر همین اساس پس از بررسی‌های متعدد در وزارت بهداشت و درمان این تصمیم گرفته شده که طرح مذکور در شهرهای بالای 20 هزار نفر جمعیت اجرایی شود.
وی با بیان این‌که با استقرار پزشک خانواده می‌توان هزینه‌ها را کاهش داد و از سرگردانی بیماران به منظور مراجعه بی هدف و پر هزینه به پزشکان جلوگیری و از امکانات موجود به نحو بهتری استفاده کرد، یاد آور شد: بهترین کمکی که در این طرح به مردم می‌شود این است که تشخیص اولیه و گام اولی نخست درمان توسط پزشک خانواده انجام می‌شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان اضافه کرد: در اجرای این طرح هر پزشک خانواده می‌تواند بیش از 500 الي 2500 نفر را تحت نظر و مشاوره خود داشته باشد.
وی از آغاز ساخت بخش سوختگی بیمارستان امام خمینی(ره) شهر ایلام خبر داد و گفت : این بخش با ایجاد 10 اتاق عمل در فاز c بیمارستان امام خمینی (ره) آغاز شد که با ساخت آن زمینه خدمات رسانی بیشتر به مردم استان فراهم و از اعزام بیماران سوختگی استان به استان‌های همجوار که علاوه بر مشکلات هزینه‌های گزافی را به بیمار تحمیل می‌کرد و امروز شاهد آن هستیم جلوگیری خواهد شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام تصریح کرد: برای انجام این پروژه بیش از یک میلیارد و 800 هزار تومان اعتبار از محل اعتبارات ملی و استانی در نظر گرفته شده است.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 18سال و 13ماه و 5روز