ایلام محل زیستگاه ۳۵ پستاندار و ۱۸۳ پرنده زیبا است

 معاون محیط زیست طبیعی استان ایلام گفت: ایلام محل زیستگاه 35 پستاندار و 183 پرنده زیبا است.

غلامرضا ابدالی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: زیبایی استان ایلام به گیاهان و درختان بلوط ، ارژن ، کیکم ، زلزالک و ... است که در صورت عدم استفاده صحیح مردم از آنها، این استان در آینده زیبائیهای خود را از دست خواهد داد که باید آحاد مختلف مردم به این مهم توجه کنند.

معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان ایلام گفت: استان ایلام دارای 600 هزار هکتار جنگل ، یک میلیون و200 هزار مرتع و80 زیستگاه با ارزش یکی از مناطق زیبای کشور است که در حال حاضر از لحاظ گردشگری دارای استعداد قابل توجهی است باید مردم این مهم را مد نظر داشته باشند و از طبیعت آن محافظت کنند .

ابدالی افزود: در استان ایلام علاوه بر گیاه و مرتع و درختان آن ، محل زیستگاه 35 پستاندار و 183 پرنده زیبا است که توانسته اند زیباییهای خاصی به این دیار مرزی ببخشند و باید مردم به این موضوعات مهم توجه کنند.

وی اظهار داشت: چندین گیاه خوراکی در این دیار مرزی وجود دارد که اکثر مردم استان در فصل بهار از آنان استفاده می کنند که باید مردم توجه کنند در حین چینش آن را با ریشه نکنند تا طبیعت استان به نابودی کشیده نشود.

این مسئول تصریح کرد: وجود طبیعت زیبا، کوههای سربه فلک کشیده ، درختان بلوط و غیره و 15رودخانه دائمی باعث شده که تنوع آب و هوایی خوبی در این منطقه باشد و این تنوع باعث است که زیستگاههای غنی در ایلام وجود داشته باشد.

وی عنوان کرد: خشکسالهای پایاپی و بارش ریزگردها در چند سال گذشته باعث نابودی طبیعت و جنگلهای استان شده که اگر مردم نیز رعایت نکنند طبیعت نابود می شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 13ماه و 8روز