زلزله‌های پی‌درپی جنوب ایلام ۱۹ مجروح برجا گذاشت

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان ایلام گفت: زلزله‌های پی‌درپی جنوب استان تاکنون بیش از 19 مجروح برجا گذاشت که خوشبختانه همه مداوا و بقیه اسكان اضطراری شدند.

"صادق طیبی" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اظهار کرد: متعاقب زلزله‌هاي پي‌درپي حداكثر تا 30 درصد به منازل مسکونی خسارت وارد شده است و هم‌اكنون نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان در مناطق زلزله‌زده دهلران و آبدانان مستقر و آماده هرگونه خدمت‌رسانی هستند.

وی با اشاره به جراحت وارده به 19 نفر از اهالي دهلران و آبدانان خاطرنشان کرد: 18 مصدوم، سرپایی درمان شدند و یک فرد نخاعي شده براثر ضربه شدید تحت نظر پزشک است.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان ایلام با بیان این‌که بیش از 100 نیروی امدادی با 10 دستگاه خودرو امداد و نجات و آمبولانس در حال خدمات‌دهی به مردم زلزله‌زده این شهرستان‌ها هستند، تصریح کرد: تاکنون بیش از 1000 چادر و بسته‌های مواد خوراکی در ميان مردم زلزله‌زده توزیع شده است.

طيبي خاطرنشان کرد: از نخستین روز زمین‌لرزه (بيش از 10 روز پيش) نیروهای هلال‌احمر به صورت شبانه‌روزی در منطقه مستقر و به مردم زلزله‌زده این شهرستان‌ها خدمت‌رسانی مي‌كنند.

وی يادآور شد: هم‌اكنون به علت افزايش دما نمی‌توان برای این افراد اردوگاهي ایجاد کرد و فعلاً ساكنان مناطق زلزله‌زده در فضاي باز منازل مسكوني چادر زده‌اند تا با استفاده از سيستم‌هاي سرمایشی به عارضه گرمازدگی دچار نشوند.

نظرات ارسال نظر
  • ahmadiدر تاریخ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۱

    با تشكر فراوان از دلسوزان خدمات رسانان بي سنگر .... خداوند قوتتان بدهد افرين به همت والاتان ............. بيشتر به مردم وكسانيكه زبان شكايت ندارند برسيد به چشم نميايند .بايد علي وار پيدايشان كنيد ..... احمدي چرداول

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 17سال و 13ماه و 12روز