گرد و غبار شدید زندگی مردم ایلام را مختل کرد

 گرد و غبار که حدود دو هفته ای به طور کامل استان ایلام را در برگفته طی دیروز و امروز با شدت زیادی در این استان همراه بوده و باعث مختل شدن زندگی مردم شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، گرد و غبار شدیدی هم اکنون تمام مناطق استان ایلام را در برگفته و استان را زیر خود پنهان کرده است.

معضل گرد و غبار که طی دو هفته گذشته به طور متناوب هر روز در استان ایلام وجود داشته امروز و دیروز شدت بیشتری داشته و باعث مختل شدن زندگی مردم استان شده است.

بیشتر مردم استان در خانه ها حبس شده اند و پیرمردها و کودکان نمی توانند از خانه بیرون بیاییند و هر کسی کار ضروری دارد فقط از خانه بیرون می آید.

گرد و غبار باعث مشکلات تنفسی برای عده  زیادی از مردم ایلام شده و داروخانه ها از حضور مردم برای خرید ماسک پر شده است.

اکثر کار  و کاسبی مردم استان به دلیل شدن گرد و غبار تعطیل شده و این معضل چهره زشتی به استان بخشیده که هم مردم و و طبیعت استان را تحت تاصیر خود قرار داده است.

طی سالهای گذشته مصوبات مهمی در خصوص کاهش  پدیده گرد و غبار در استانهای غربی به خصوص در ایلام گرفته شد که متاسفانه هیچ کدام از آنها رنگ اجرایی نگرفت.

گرد و غبار در سال جاری نه تنها کم نشده بلکه نسبت به سالهای قبل بیشتر شده و روزهای متوالی از وجود گرد و غبار باعث ناامیدی مردم استان از اجرای مصوبات دولت شده است.

کارشناسان مسائل بهداشتی وجود گرد و غبار متوالی در استان ایلام را زنگ خطری برای سلامتی مردم استان می دانند و بر ماندگاری افراد در خانه تاکید دارند.

غرب ایران و به خصوص استان ایلام با توجه به نزدیکی به بیابان های کشورهای مجاور از جمله عراق در معرض سیستم های گرد و غباری متعددی هستند که لزوم چاره اندیشی برای حل این معضل پایدار حداقل 10 سال طول می کشد.

گرد و غبار یکی از پدیده های جوی است که آثار و پیامدهای زیست محیطی نامطلوبی برجای می گذارد و در حال حاضر باعث نابودی درختان بلوط استان ایلام شده است.

نظرات ارسال نظر
  • متیندر تاریخ ۶ خرداد ۱۳۹۱

    من واقعا متاسفم برای اطلاع رسانی صداوسیماوقتی برای انتخاباته همش مردم غیوریم چرااطلاع رسانی انقدرضعیف باشه که حتی اداره هواشناسی اصلانامی ازاستان ایلام نبرد باباهمه مردم ازدروغ گویی بعضی ازمسولین باخبرشدن ولی ازهمین مردم غیورانتظارهست خودمان دست بکارشیم

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 18سال و 13ماه و 5روز