پنج‌شنبه 8 خرداد 1399

گروگانگیر جنایتکار در ملاءعام اعدام شد

مرد گروگانگیر که پس از ربودن پسر دانش آموز او را به قتل رسانده بود، سحرگاه امروز در ملاءعام اعدام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مرد جنایتکار یک بار برای اجرای حکم پای چوبه دار رفت که لحظاتی قبل از اجرای حکم ادعا کرد دو تن دیگر هم در این جنایت همراه او بوده اند.

19 فروردین امسال مردی با مراجعه به کارآگاهان پلیس آگاهی ایلام از ربوده شدن پسر 11 ساله‌اش به عنوان امیرحسین خبر داد. او به ماموران گفت: امروز پیامکی به دستم رسید که در آن نوشته شده بود که امیر حسین ربوده شده و برای آزادی او باید 100 میلیون تومان پرداخت کنم. ابتدا این پیامک را شوخی گرفتم اما وقتی با مدرسه پسرم تماس گرفتم متوجه شدم او امروز به مدرسه نرفته است.

پس از این شکایت تیمی از کارآگاهان تحقیقات در این زمینه را آغاز کرده و در جریان بررسی‌های خود دریافتند شاکی 100 میلیون تومان پول نقد را برای خرید یک خانه آماده کرده بود. با افشای این موضوع احتمال گروگانگیری از سوی فردی آشنا مطرح شد به همین خاطر تحقیقات بر روی بستگان و آشنایان شاکی متمرکز شد.

پس از بررسی‌ها و تجسس‌های گسترده ماموران متوجه شدند پدر امیرحسین موضوع 100 میلیون تومان را با یکی از بستگان برادرزنش مطرح کرده بود.

در ادامه تنها مظنون ماجرا به نام سعید دستگیر شد که در جریان تحقیقات منکر کودک ربایی شد اما در ادامه بازجویی‌ها لب به اعتراف گشود و گفت: امیرحسین را پس از ربودن در جاده ایلام به اسلام آباد به قتل رساندم.

پس از اعترافات متهم و کشف جسد قرار مجرمیت سعید صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری فرستاده شد.

در جلسه محاکمه که 11 اردیبهشت امسال برگزار شد نماینده دادستان با تشریح کیفرخواست برای متهم به قتل تقاضای مجازات قانونی کرد.در ادامه نیز اولیای دم خواستار قصاص سعید شدند.

رئیس دادگاه سپس اتهام قتل عدم و آدم ربایی را به متهم تفهیم کرد که او در دفاع خود گفت: وقتی متوجه شدم پدر امیرحسین 100 میلیون تومان پول دارد نقشه آدم ربایی را طراحی کردم. صبح روز حادثه سراغ امیرحسین رفته و به دروغ به او گفتم عمویش در اسلام آباد فوت کرده است و باید به خانه آنها برویم در میان راه کنار رودخانه‌ای توقف کرده و امیرحسین را خفه کردم سپس با پدرش تماس گرفته و درخواست 100 میلیون تومان برای آزادی او کردم.

قاضی: آدرس خانه شاکی را چگونه به دست آوردی؟

متهم به قتل: چند روز قبل از آدم ربایی پیامکی به پدر امیرحسین فرستادم و ادعا کردم او در یک مسابقه برنده شده و برای ارسال جایزه آدرسش را بفرستد. او هم آدرس خانه را برای من فرستاد.

پس از آخرین دفاعیات متهم و وکیل مدافعش قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شده و سعید را به قصاص و زندان محکوم کردند. در ادامه به صورت ویژه به این پرونده در دیوان عالی کشور رسیدگی شد و حکم اعدام در ملاء عام تائید شد.

قرار بود گروگانگیر جنایتکار روز یکشنبه این هفته در ملاء عام اعدام شود که دقایقی قبل از اجرای حکم ادعا کرد در این جنایت دو همدست دیگر هم داشته است. با اعلام موضوع به قاضی پرونده او دستور توقف حکم را صادر کرد تا به این ادعا رسیدگی شود.

با تحقیقات در این رابطه و دستگیری دو همدست او، سرانجام ساعت 5 و 30 دقیقه صبح امروز مرد جنایتکار در میدان دفاع مقدس ایلام پای چوبه دار رفت و با حضور اولیای دم و مردم به دار مجازات آویخته شد.

نظرات ارسال نظر
 • روح اللهدر تاریخ ۶ خرداد ۱۳۹۱

  آفرین به نیروی انتظامی وقاضی رسیدگی به پرونده بخاطر تسریع درمحازات این آدم ربای کثیف،که باعث تسکین وآرامش مردم گردید.

  پاسخ به این نظر
 • در تاریخ ۶ خرداد ۱۳۹۱

  آفرين و صد آفرين به قاضي پرونده ، اگر چنين سريع به پرونده رسيدگي نميشد ديگران هم جسارت انجام اين عمل جنايتكارانه را پيدا ميكردند.

  پاسخ به این نظر
 • iهمشهریدر تاریخ ۶ خرداد ۱۳۹۱

  سلام خسته نباشی عرض میکنم خدمت دادستان محترم که به صورت ویژه به این پرونده رسیدگی کردن واین جنایتکار را به سزای عملش رساندن درضمن این جنایتکار اسمش مجتبی است

  پاسخ به این نظر
 • عدل گودر تاریخ ۶ خرداد ۱۳۹۱

  درود خدا بر رییس کل دادگستری استان ایلام حاج نوری که شجاعانه تا لحظه اجرای حکم موضوع را در استان و قوه قضاییه پیگیری کردند خداوند بر توفیقاتش بیفزاید

  پاسخ به این نظر
 • امیرحسیندر تاریخ ۶ خرداد ۱۳۹۱

  مرتیکه ی نامرد ! حقش بود!!!!!!!!

  پاسخ به این نظر
 • امیرحسیندر تاریخ ۷ خرداد ۱۳۹۱

  لعنت خدابراو...

  پاسخ به این نظر
 • حامددر تاریخ ۸ خرداد ۱۳۹۱

  رییس دادگستری تشکر تشکر

  پاسخ به این نظر
 • همشهریدر تاریخ ۹ خرداد ۱۳۹۱

  سلام من واقعا تشکر میکنم از تمام دست اندرکاران قضایی که به صورت سریع به پرونده رسیدگی کردند واین نشانه این است که عدالت همیشه پیروز است دورود وخسته نباشید خدمت تمام عدالتگران و تسلیت به خانواده پسربچه انشاءالله خدا سزای این قاتل را در جهان دیگر نیز می دهد.

  پاسخ به این نظر